Connect with Us

Morena Taraku jep lajmin e mirë: “Do të ndërtoj shtëpinë e një prej familjeve pa strehë”

Showbizz

Morena Taraku jep lajmin e mirë: “Do të ndërtoj shtëpinë e një prej familjeve pa strehë”

Publikuar

-

Këngëtarja e njohur Morena Taraku është një nga personazhet e famshme që po vazhdon të ndihmojë familjet e prekura nga tërmeti.

Me anë të postimeve në rrjetet sociale ajo ka treguar se është shumë e prekur për situatën në të cilën ndodhen shqiptarët.

Së fundi pas vizitës në Shqipëri Morena ka vendosur që të ndërtojë një shtëpi për një nga familjet që kanë mbetur pa strehë.

“Isha tek familja Elton Turja. Vendosëm një tendë, në shtëpi kishin një baba, e di se të gjithë baballarët shqiptarë janë të mrekullueshëm, por fytyra e tij ishte aq e butë dhe bujare sa brenda syve të tij shihja një zemër të gërryer që i thoshte vetes:

‘Pse familja ime fle jashtë e nuk kam si ti ndihmoj’. Ajo çka më preku më së shumti ishte se ai kishte kohë që kishte probleme me zemrën dhe unë e di sa e rëndë dhe sa e vështirë, është të kesh dikë të sëmurë nga kjo sëmundje. Unë mora përsipër të ndërtoj shtëpinë e tyre të re dhe të kthej buzëqeshjen e tyre me një shtëpi sepse shëndetin nuk mund t’ia garantoja atij babait të shkretë sepse ajo është në dorën e zotit.

Po ashtu si dhe shëndeti i babit tim që kalon me vite e vite operime të shumta nga kjo sëmundje. Kjo shtëpi do jetë e ndërtuar nga unë, një bijë nga Kosova me shumë dashuri për nënën Shqipëri”, ka shkruar këngëtarja krah fotove me familjarët e prekur nga ndodhia e një jave më parë./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: