Connect with Us

Prezantohet modeli më i ri i Golf 8/ Gjenerata më e fundit e Volkswagen

Teknologji

Prezantohet modeli më i ri i Golf 8/ Gjenerata më e fundit e Volkswagen

Publikuar

-

Volkswagen Golf 8 sapo ka treguar që është zemra e grupit të Volkswagen. Volkswagen sapo ka lançuar Golfin e ri 8 i cili është më efikas dhe i integruar dhe përveç të tjerash është hibrid.

Brezi i tetë i një modeli të lançuar në 1975 është i ndërtuar në mbi 35 milion njësi.

Golfi 8 do të mbërrijë në Itali  në Mars të vitit 2020, dhe do të ulë emetimet dhe konsumin falë motorëve të butë hibrid 48 volt.

Gjithashtu ofron për herë të parë lidhje Car2X si një standard për dialog me infrastrukturat dhe makinat e tjera.

Dizajni i Volksëagen Golf të ri azhurnohet falë linjave më intense, të cilat ndjekin rrjedhën stilistike të markës që karakterizohet nga një dinamizëm më i madh stilistik. Dimensionet mbeten të ngjashme me versionet e mëparshme dhe tashmë mbart standarde të reja siç janë fenerët LED në të gjithë intervalin dhe opsionalisht mund të montoni Led Matrix Iq. Light.

Kjo makinë ndizet edhe nëpërmjet smartphone-it dhe azhurnohet në distancë.

Për herë të parë teknologjitë në bordin e Golfit jo vetëm që do të azhurnohen, por gjithashtu do të jetë e mundur që ato të përmirësohen falë funksioneve on demand Ëe Upgrade.

Në detaje, seria e tetë e Golf dallohet nga thithësja e madhe e ajrit në pjesën e përparme së bashku me formën e fenerëve me prerje horizontale.

Duke kaluar në anën e sipërme, gjendet një sipërfaqe më zgjatur xhami krahasuar me modelin e vjetër dhe me linja më të qarta. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Coronavirus/ Si të ndaloni keqinformimin të bëhet viral

Publikuar

-

Nga

Keqinformimi i koronavirusit po pushton internetin dhe ekspertët po i bëjnë thirrje publikut të praktikojë “higjenën e informacionit”. Cfarë mund të bëni për të ndaluar përhapjen e informacionit të keq? 1-Ndaloni dhe mendoni Ju dëshironi të ndihmoni familjen dhe miqtë dhe t’i mbani ato të informuar. Kështu që kur të merrni këshilla të freskëta – […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Ndihmojnë fëmijët të mësojnë dhe të qëndrojnë aktiv gjatë izolimit/ Këto janë aplikacionet më të mira

Publikuar

-

Nga

Bedtime Math Duke filluar nga ‘Wee Ones’ deri tek ‘Big Kids’, Bedtime Math ofron 1.600 ushtrime për tu përshtatur fëmijëve nga çerdhja deri në shkollën fillore. Aplikacioni falas ka edhe një sfidë mode ‘Sky’s the Limit’, i cili madje do të testojë të rriturit. Një studim i rishikuar ne  2015 tregoi se ky aplikacion u […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Aplikacioni koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar “duhet të respektojë të drejtat e privatësisë”

Publikuar

-

Nga

Ekspertët e shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar po nxiten të mbrojnë privatësinë e njerëzve përpara publikimit të pritshëm të një aplikacioni për të ndihmuar në trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Një letër e hapur e publikuar nga një grup i “teknologëve përgjegjës” paralajmëron se nëse thyhen rregullat e privatësisë, besimi i publikut në NHS do […]

LEXO TE PLOTE