Connect with Us

Alketa Vejsiu tregon artistët e famshëm botëror që do të jenë pjesë e festivalit të RTSH/ Ja emrat

Showbizz

Alketa Vejsiu tregon artistët e famshëm botëror që do të jenë pjesë e festivalit të RTSH/ Ja emrat

Publikuar

-

Moderatorja Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocla do të drejtojnë dhe organizojnë festivalin e RTSH këtë vit.

E ftuar në emisionin “Aperitiv Fest”të Eni Shehut, Alketa ka zbuluar disa nga emrat e famshëm ndërkombëtarë që do të jenë të ftuar specialë.

Moderatorja ka përmendur tre emra shumë të njohur të muzikës në botë dhe ata janë: Giussi Ferreri, Mahmood dhe Eleni Foureira.

“Muzika shqiptare është zemra e këtij festivali, do të këndohet shqip, do të flitet me dashuri për gjuhën shqipe përmes poezisë dhe poetëve shqiptarë, por do ketë edhe të ftuar nga jashtë.

Giusy Ferreri për shembull, do të jetë një nga të ftuarat e festivalit. Po kështu edhe Mahmood, fituesi i “Sanremo-s” dhe përfaqësuesi i Italisë në ‘Eurovision’”,- ka treguar Alketa.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kapen mat/ Kylie Jenner rikthehet me Travis Scott?

Publikuar

-

Nga

Para pak muajsh, miliarderja Kylie Jenner dhe reperi Travis Scott i dhanë fund marrëdhënies së tyre duke u treguar të sinqertë me fansat e tyre. Ndonëse të ndarë, Kylie dhe Travis ruanin marrëdhënia të mira për shkak të vajzës së tyre Stormit. Ditën e djeshme dy ish të dashuruarit  kanë kaluar kohë bashkë vogëlushen e […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Keisi shpërthen ndaj Roza Latit: Të janë tharë idetë, po të ishe e aftë do punoje te “Portokallia”

Publikuar

-

Nga

Stresi dhe Kejsi janë një nga çiftet më të komentuara në mediat rozë përsa i përket jetës së tyre private. Së fundi reperi ka qenë i ftuar në emisionin e Roza Latit ku është bërë pjesë e një skeçi që duket se Keisi nuk e ka pritur aspak mirë. Roza dhe Stresi rikthyen skenën e […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Femrat shqiptare që shkojnë me baballarët tanë”/ Deklarata e fortë e reperit: Shembull i pështirë

Publikuar

-

Nga

Reperi i njohur shqiptar Stresi shpesh herë ka bërë deklarata shumë të forta në rrjetet sociale duke sulmuar vajzat shqiptare. I ftuar në emisionin “Why Not” me Roza Latin u shpreh se femrat shqiptare kanë përfunduar rrugëve të Tiranës dhe lokaleve të natës dhe lidhen me burra në moshën e baballatëve tanë. “Unë nuk i […]

LEXO TE PLOTE