Connect with Us

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit.

Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të tepërta në fytyrë apo në qafë dhe ju sugjeron disa këshilla se si mund ta shmangni këtë.

Disa nga këshillat janë:

1-Duhet të mbani trupin tuaj drejt.

2-Flini sa më shumë gjumë dhe gjeni pozicionin e duhur.

3-Përtypja e çimçkakëzit është një ushtrim shumë i mirë për fytyrën dhe qafën.

4-Përdorni masak me përbërës natyralë.

5-Mësoni si të fishkëlleni pasi edhe kjo është një metodë shumë e mirë për të hequr kaloritë e panevojshme në pjesën e fytyrës dhe qafës.

6-Konsumoni sa më shumë perime dhe fruta në mënyrë që lëkura juaj të jetë sa më e freskët.

7-Pini sa më shumë ujë.

8-Reduktoni sa më shumë kripën dhe sheqerin.

9-Përfshinë ushtrime kardio në ditën tuaj.

10-Reduktoni konsumimin e pijeve alkolike.

11-Përdorni krem dielli pavarësisht se jashtë nuk ka diell.

12-Fryni tullumbace sa herë që t’iu jepet mundësia.

13-Buzëqeshni sa më shumë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: