Connect with Us

Një platformë më pak toksike/ Instagram po përgatit një ndryshim të madh

Teknologji

Një platformë më pak toksike/ Instagram po përgatit një ndryshim të madh

Publikuar

-

Instagrami po bën një lëvizje shumë të madhe. Po zhduk “liket” nga aplikacioni më i madh i shpërndarjes së fotove dhe videove, duke bërë një test për përdoruesit më ambiciozë të rrjetit social.

Ndryshimi është ky: Ju do të keni mundësi të shihni pëlqimet tuaja por jo të tjerëve. Kjo është menduar nga themeluesit e këtij aplikacioni në mënyrë që përdoruesit të mos e ndjejnë veten inferior ndaj atyr që marrin më shumë pëlqime në rrjetet sociale.

Por ky nuk është i vetmi shpjegim për këtë lëvizje. Gjithashtu mendohet se një ndryshim i tillë të sjellë më shumë përdorues aktivë të këtij aplikcioni pasi do të postojnë më shumë foto dhe video sipas një raporti të CNBC.

Gjithashtu do të rrisë edhe më  shumë popullaritetin e Facebook i cili me hapjen e Intagram ka më pak përdorues.

Kështu në këtë mënyrë njerëzit do të kalojnë më shumë kohë në rrjetin social dhe do të ndihen më të sigurt dhe rehat me veten./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Publikuar

-

Nga

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një aplikacion online ku secila prej vajzave që dëshironte të njihej me miliarderin kishin mundësi t’i dërgonin kërkesën. Ky aplikacion dhe kërkesa e miliarderit janë të vlefshme deri më datë […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Nuk ju duhet më një karikues me vete/ Apple sjell lehtësira për përdoruesit e iPhone

Publikuar

-

Nga

Kompania Apple mund të detyrohet të zëvendësojë karikuesin e iPhone me alternativën USB-C të favorizuar nga celularët Android, nga një vendim i ri i BE. Apple ka rritur trendin dhe i rezistoi tundimit për të integruar karikimin USB-C, duke sjellë mundësitë që qytetarët të mos marrin gjatë gjithë kohës një karikuese me vete. Parlamenti i […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

“Shekulli indian”/ 1 miliardë dollarë për dixhitalizimin e bizneseve në Indi

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Përgjithshëm i Amazon, Jeff Bezos njoftoi se gjigandi me pakicë do të investojë 1 miliard dollarë drejt “dixhitalizimit të bizneseve të vogla dhe të mesme” në Indi. Bezos tha gjatë njoftimit të Mërkurën se aleanca më e rëndësishme e këtij shekulli do të jetë midis Indisë dhe Shteteve të Bashkuara. Ardhja e tij […]

LEXO TE PLOTE