Connect with Us

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult.

Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër.

Më poshtë do të gjeni disa nga pikat që tregojnë se ju jeni rritur mjaftueshëm:

1-Të kontrrollosh emocionet e tua.

2-Të mbani përgjegjësi për veprimet tuaja.

3-Të ndiheni falenderues për atë që keni.

4-Ta pranoni veten për atë që jeni.

5-Të pranosh atë që nuk di.

6-Të jesh i vetëdijshëm dhe i vëmendshëm për të tjerët.

7-Të jesh i përulur dhe modest.

8-*Duke shfaqur fleksibilitet.

9-Të qenurit mendjehapur dhe jo gjykuese.

10-Të dish se gjithmonë ka vend për tu rritur dhe përmirësuar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta forconi imunitetin tuaj gjatë pandemisë globale/ 4 këshillat që duhet të ndiqni patjetër

Publikuar

-

Nga

Ndërsa situata e koronavirusit intensifikohet, ju pyesni veten: Si mund ta mbaj veten të shëndetshëm gjatë kësaj periudhe izolimi? Përgjigja qëndron në ndjekjen e udhëzimeve të fundit për distancimin shoqëror, larjen e duhur të duarve dhe direktivat lokale për qëndrim në shtëpi Por ka edhe mënyra për të forcuar sistemin tuaj imunitar. Dieta është një […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Gjithnjë me “këmbë në tokë”/ 3 shenjat e horoskopit që kanë besim tek vetja

Publikuar

-

Nga

Gaforrja Gaforret muk pretendojnë të bëhen dikush që nuk janë dhe qëndrojnë gjithnjë të vërtetë me vetveten. Ata i mbështesin të tjerët dhe janë origjinalë në shprehjen e dëshirave për të patur sukses. Peshqit Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë me këmbë në tokë pasi e dinë vlerën e jetës dhe gjithçka që mund […]

LEXO TE PLOTE