Connect with Us

Harrojini paratë/ Gjumi dhe marrëdhëniet intime ndikojnë në lumturinë tuaj

Life Style

Harrojini paratë/ Gjumi dhe marrëdhëniet intime ndikojnë në lumturinë tuaj

Publikuar

-

Gjumi dhe jeta e mirë seksulae kanë një ndikim më të madh se të pasurit para. Marrëdhëniet e forta me familjen dhe miqtë, siguria në punë dhe shëndeti i mirë i të dashurve janë gjithashtu shumë më të rëndësishme sesa makinat luksoze dhe pushimet ekzotike.

Studimi ka përfshirë 8,250 britanikë dhe ka treguar se rritja e të ardhurave personale kishte pasur ndikim shumë të vogël në aspektin e lumturisë, ndërsa kualiteti i gjumit dhe jeta seksuale kishin qenë të lidhura ngushtë me ndjenjat e lumturisë dhe mirëqenies.

Studiuesit pohojnë se ata që bëjnë një gjumë të mirë gjatë natës gëzojnë një  mirëqenie më të madhe sesa ndikimi i një rritje katërfish të parave.

Studimi zbuloi se shumica e njerëzve janë më të shqetësuar për shëndetin e të afërmve të afërt, sesa sëmundjet e tyre. Dhe të qenit pjesë e një komuniteti mund të ofrojë shumë më shumë rehati sesa të kesh para në bankë.

Faktorë tjerë të cilët janë më të rëndësishëm sesa paratë kur është fjala për lumturinë, janë jeta në një komunitet të mirë, siguria në punë dhe shëndeti i të afërmve. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

5 sekretet e lumturisë në çift/ Këto janë gjërat që duhet të dini që marrëdhënia juaj të funksionojë

Publikuar

-

Nga

Zhvilloni një pamje realiste ndaj përkushtimit tuaj në marrëdhënie. Të pranoni infatuksionin e romancës që përjetuat së fundi. Të shpresoni që një marrëdhënie e re, më e thellë dhe e pasur do ta zëvendësojë atë. Një marrëdhënie afatgjatë ka ulje dhe ngritje, dhe të presësh që do të jetë gjithçka me diell dhe trëndafilat gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Shiti virgjërinë për 1.2 milionë euro/ Biznesmeni gjerman i propozon për martesë

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 19 vjeçare e quajtur Ekaterina ka shitur virgjërinë e saj për 1.2 milionë euro. Ajo u kontaktua nga një biznesmen gjerman 58 vjeç i cili kishte ofruar një shumë të tillë dhe përveç kësaj donte të martohej me të. Ekaterina është me origjinë nga Ukraina por jeton në SHBA. Ajo është shprehur më […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk e tregojnë kurrë fytyrën e vërtetë/ Shenjat më të pabesa të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë miq shumë të mirë por edhe mashtrues në dashuri. Si partner i tyre ti mendon se di gjithçka që ndodh në mendjen e tyre porn ë të vërtetë nuk di dhe nuk do ta dish kurrë. Virgjëresha do të bëjë atë që ata kanë nevojë të bëjnë […]

LEXO TE PLOTE