Connect with Us

Luftoi prej vitesh me sëmundjen/ Ndërron jetë ylli i muzikës botërore

Showbizz

Luftoi prej vitesh me sëmundjen/ Ndërron jetë ylli i muzikës botërore

Publikuar

-

Këngëtarja Marie Fredriksson ka ndërruar jetë në moshën 61 vjeçare. Ylli i muzikës, e cila ishte shumë e njohur për baladat e fuqishme si “It must have been love” dhe “Listen to your heart” si pjesë e një grupi suedez,  është ndarë nga jeta mbrëmjen e të hënës pas një lufte të gjatë më sëmundjen.

Familja e Fredrikssons ka bërë të ditur lajmin në rrjetet sociale ku shkruan:” Me një keqardhje shumë të madhe ju njoftojmë se një nga artistët më të dashura për ne ka vdekur.

Maria ka vdekur mëngjesin e 9 Dhejtorit për shkak të sëmundjes së saj.”

Sipas familjes, Fredriksson do të varroset nga familjarët. Këngëtarja e cila ka performuar në Arenën 02 në Londër në 2015 formoi dhe Roxette me Per Gessie në vitin 1986. Fredriksson ka vuajtur me shëndetin qëkur u diagnostikua  me një tumor në tru në vitin 2002.

Ajo vazhdoi të prodhonte muzikë si artiste solo dhe nxorri dhe singlën e parë në suedisht me këngën “Där du andas”.Marie riformoi Roxette me Gessie dhe bën turin e madh në të gjithë botën në vitin 2010.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: