Connect with Us

Mund të qëndrojnë të freskëta për 6 ditë/ Ky frut do të mbërrijë së shpejti në Europë

Kuriozitete

Mund të qëndrojnë të freskëta për 6 ditë/ Ky frut do të mbërrijë së shpejti në Europë

Publikuar

-

Avokadot me një veshje ushqimore të spërkatur në lëkurën e tyre në mënyrë që të ruhet pjekuria dhe reduktohen mbeturinat ushqimore do të shiten edhe në Europë

Pa shije, pa erë, pa ngjyrë dhe shumë të sigurt për tu konsumuar zhvishen nga materiali bimorë i cili ngadalëson humbjen e ujit dhe oksidimin duke bërë që produkti të qëndrojë më i freskët për shumë kohë.

Filluar në SHBA vitin e kaluar, teknologjia e përparimit nga Apeel Sciences ka ndihmuar në shkurtimin e mbetjeve ushqimore të prodhimeve të reja të supermarketeve duke kontrolluar faktorët kryesorë të prishjes.

Miratuar këtë vit nga Komisioni Evropian për trajtimin e frutave dhe perimeve që do të përdoren në BE, Apeel ka partnerizuar me furnizuesin e Krenarisë së Natyrës .

Teknologjia e Apeel gjithashtu ka potencialin për të zvogëluar në mënyrë dramatike përdorimin e paketimeve plastike për fruta dhe perime të freskëta si kastravecat e mbështjellura me plastikë.

James Rogers, shefi ekzekutiv i Apeel Sciences tha: “Ne po krijojmë një mikroklimë të optimizuar që mund të dyfishojë jetëgjatësinë “e frutave”, siç raportohet nga The Guardian .

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE