Connect with Us

Whats App do të ndalojë së punuari në miliona telefona në 2020

Teknologji

Whats App do të ndalojë së punuari në miliona telefona në 2020

Publikuar

-

Whats app do të ndalojë së punuari për miliona telefona brenda dy muajve të ardhshëm. Kompania do të tërheqë mbështetjen për disa platform të vjetra celulare.

Nga 1 shkurt i 2020 çdo iPhone që funksionon IOS 8 ose më i vjetër  nuk do të mbështet më së bashku me çdo pajisje Android që i përket versionit 2.3.7 ose më të vjetër.

Përdoruesit e këtyre sistemeve operativë nuk do të jenë në gjendje të krijojnë llogari të reja ose të ri verifokojnë llogaritë aktuale.

Për më tepër Whatts App do të tërhiqet së suportuari të gjithë telefonat Ëindoës 10 OS.

Për shkak se nuk do të kenë zhvillime dhe nuk do të jenë aktivë në këto sisteme operative, disa nga karakteristikat do të ndalojnë së funskionuari./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Video që do t’iu lërë pa fjalë/ Ndërtimi i makinës luksoze BMW X7

Publikuar

-

Nga

Në rrjet po qarkullon një video mjaft interesante ku tregohet procesi i ndërtimit të një makine “BMË x7. Në video tregohet qartë sesi një numer i madh makinerish të teknologjive të fundit marrin “përsipër” krijimin e një makine nga fillimi deri në fund. Është interesant fakti sesi dora e njeriut bashkëpunon me mekanizmat teknologjikë për […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Publikuar

-

Nga

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një aplikacion online ku secila prej vajzave që dëshironte të njihej me miliarderin kishin mundësi t’i dërgonin kërkesën. Ky aplikacion dhe kërkesa e miliarderit janë të vlefshme deri më datë […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Nuk ju duhet më një karikues me vete/ Apple sjell lehtësira për përdoruesit e iPhone

Publikuar

-

Nga

Kompania Apple mund të detyrohet të zëvendësojë karikuesin e iPhone me alternativën USB-C të favorizuar nga celularët Android, nga një vendim i ri i BE. Apple ka rritur trendin dhe i rezistoi tundimit për të integruar karikimin USB-C, duke sjellë mundësitë që qytetarët të mos marrin gjatë gjithë kohës një karikuese me vete. Parlamenti i […]

LEXO TE PLOTE