Connect with Us

Yjet që kanë numrin më të madh të ndjekësve në Instagram/ Zbuloni kush e kryeson listën e Top 10

Showbizz

Yjet që kanë numrin më të madh të ndjekësve në Instagram/ Zbuloni kush e kryeson listën e Top 10

Publikuar

-

  1. Cristiano Ronaldo : 190 milion ndjekës

Emri i plotë i futbollistit me famë botërore është Cristiano Ronaldo DOS Santos Aveiro. Prindërit nuk mund të gjenin një kompromis në zgjedhjen e një emri për djalin e tyre. Cristiano Ronaldo, duke luajtur për klubin italian të futbollit “Juventus”. CR7 është shpallur tre herë fitues i “Topit të Artë” si lojtari më i mirë evropian, dhe katër herë fitues i “Këpuca e Artë”.

  1. Ariana Grande: 167 milion ndjekës

Ariana Grande e nisi karrierën e saj në një moshë të re. ajo i mahniti të gjithë me zërin e saj dhe pamjen si kukull. Tashmë është një nga këngëtaret më të dashura dhe të ndhjekura në botë.

  1. Dwayne “The Rock” Johnson : 162 milion ndjekës

Dwayne Johnson, ka luajtur më shumë se 300 filma. Emri i tij shfaqet dy herë në librin e rekordeve botërore.

  1. Selena Gomez : 161 milion ndjekës

Në moshën 24 vjeç, Selena Gomez u mbajt si këngëtare, aktore, kompozitore dhe autore e veprave muzikore. Përveç kësaj, asaj iu dha titulli i “Ambasadores së Mirësisë” UNICEF. Viti 2002 ishte viti i Selena Gomez, sepse ishte kjo koha kur filloi karriera e saj. Ajo u bë pjesë e filmave të shumtë, regjistroi albume dhe dha koncerte.

  1. Kim Kardashian : 151 milion ndjekës

Kim Kardashian është një gratë më influencuese në rrjetet sociale si dhe biznes.Është në momention e saj kulminant të biznesit pasi po kap shifra marramendëse.

  1. Kylie Jenner : 150 milion ndjekës

Kylie Jenner është një tjetër influencuese e rrjeteve sociale. Ajo është shpallur si miliarderja më e re në botë nga Forbes.

  1. Leo Messi : 136 milion ndjekës

Leo është një futbollist argjentinas, sulmues dhe kapiten i klubit spanjoll Barcelona. Që nga viti 2011 ai është një kapiten i kombëtares së Argjentinës – golashënuesi më i mirë në historinë e Barcelonës dhe Argjentinës.

  1. Beyoncé : 135 milion ndjekës

Megjithë izolimin dhe ndrojtja e saj si fëmijë, Beyonce u bë një figurë legjendare në botën e biznesit të shfaqjes në fillim të shekullit të 21-të. Ajo ka shitur dhjetëra miliona albume të saj muzikore, dhe ka fituar shumë herë çmime Grammy. Sipas kritikëve të muzikës, Beyoncé është një nga ata individë që ndikoi fuqimisht në stilin muzikor dhe dha një kontribut të rëndësishëm në sferën e muzikës.

  1. Neymar Jr : 128 milion ndjekës

Futbollisti 26-vjeçar brazilian luan si një sulmues në Kombëtaren e Brazilit. Ndryshe nga Messi, një brazilian (ose një person i trajnuar posaçërisht) azhurnon faqen e tij rregullisht shpesh dhe disa herë në ditë. Përveç kësaj, ne nuk harrojmë se popullsia e Brazilit është pothuajse pesë herë më e madhe se Argjentina.

  1. Taylor Swift : 122 milion ndjekës

Fansat e duan këngëtaren jo vetëm për talentin e saj, por edhe për qëndrimin e saj ndaj tyre – ajo i do të gjithë fansat e saj aq sa e duan. Pasi në instagram, këngëtarja publikoi fotografi nga dasma e fansave të saj.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: