Connect with Us

Iu ka shpëtuar plumbave gjatë luftës, po mbesa e tij Dojna Mema do të ishte një partizane e denjë? Ja ç’thotë gjyshi i moderatores

Showbizz

Iu ka shpëtuar plumbave gjatë luftës, po mbesa e tij Dojna Mema do të ishte një partizane e denjë? Ja ç’thotë gjyshi i moderatores

Publikuar

-

Ndonëse njihnim vetëm gjyshen e moderatores së njohur Dojna Mema nga Instagrami, edhe gjyshi i saj është shumë i njohur, por në fushën e tij. Me siguri emrin e tij, Serveti, e kemi dëgjuar tek videot në Instagram tek gjyshja e Dojnës. Veterani i njohur i luftës, Servet Agalliu ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin Soiree me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar historinë e tij dhe sa e vështirë ka qenë të bëhet pjesë e luftës.

Ndër të tjera ai është pyetur nëse ju flet shpesh mbesave të tij për luftën, e cila një ndër to është moderatorja e njohur Dojna Mema dhe a mendon ai se ajo do të bënte të njëjtën gjë si gjyshi po të ishte në të njëjta rrethana.

“Unë ju kam folur patjetër për luftën dhe Dojna e Mikela më kanë thënë që krenohen që kam marr pjesë. Ato më thonë që o gjysho mos ki merak se stafetën do ta mbajmë dhe do të luftojmë për mbrojtjen e vlerave të luftës antifashiste.  Unë kam besim tek Dojna se jo vetëm që do i mbrojë vlerat e luftës antifashiste, por e shikoj edhe në mënyrën sesi ajo komunikon me mua.

“Do ishte Dojna një partizane nëse sot do të ishin të njëjtat rrethana si atëherë?”, e ka pyetur më tej Jonida Shehun veteranin e njohur Servet Agalliu.

Ai është përgjigjur i bindur se Dojna do të bënte të njëjtën gjë, madje është shprehur se ka besim tek ajo se mund të bënte edhe më shumë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Aktorja e famshme publikon foton me të birin/ Tregon shqetësimin e vogël që kanë të gjitha nënat

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur turke Hazal Kaya pak muaj më parë u bë nënë e një djali. 29 vjeçarja është shprehur se nuik do që të dalë në publik me të birin nga frika se mos e marrin mësysh. Çifti i vendosën vogëlushit të tyre emrin Fikret dhe deri tani ia kanë ruajtur në maksimum privatësinë. […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një ëmbëlsirë e vërtetë/ Aktorja që fitoi zemrën e futbollistit të njohur

Publikuar

-

Nga

Elisa Visari është një aktore italiane e cila është bërë e njohur falë filmave “A cassa tutti bene”, “Non sonno assassino” dhe “Gli anni piu belli”. Ajo ka spikatur për bukurinë e saj si dhe së fundi është komentuar për një lidhje dashurie me futbollistin Nikolo Zaniolo. Sipas mediave italiane, Zaniolo ka nisur një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ndihem e vetmuar”/ Bebe Rexha probleme me ankthin dhe depresionin

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha duket se nuk po përjeton momentet më të mira në jetën e saj. Së fundi këngëtarja është distancuar nga rrjetet sociale dhe postimet. Ajo ka treguar edhe më herët problemet që ka me depresionin dhe ndjehet e vetmuar dhe përjeton ankthin. “Në pamje të parë, jam e sigurt se […]

LEXO TE PLOTE