Connect with Us

Aktorët e famshëm të serialit turk Bija ime/ Zbuloni çfarë nuk dinit rreth tyre

Life Style

Aktorët e famshëm të serialit turk Bija ime/ Zbuloni çfarë nuk dinit rreth tyre

Publikuar

-

“Bija ime” është një nga serialet turke më të ndjekura në Shqipëri dhe në shumë vende të tjera. historia e këtij seriali është shumë prekëse dhe e veçantë pasi bëhet fjalë për një vajzë të vogël e cila quhet Ojky që vuan nga një sëmundje e rëndë si dhe mamaja e ka brkatisur duke e lënë të jetojë me tezen e saj deri në momentin që gjeti të atin.

Rolin e Ojky në këtë serial e luan Beren Gokyildiz e cila është bërë e njohur në serialin “Nënë”.

Personazhet kryesor të këtij seriali turk janë vogëlushja Ojky, babai i saj Demiri dhe Xhandan. Nuk mungojnë as personazhet negativ si Xhemali i cili kërkon të hakmerret ndaj Demirit. Mirëpo ndonëse në serial nuk shkojnë mirë me njëri-tjetrin, në jetën reale të gjithë aktorët kanë një marrëdhënie shumë të mirë.

Beren Gokyildiz e cila luan rolin e Ojkyt është 10 veç dhe ka lindur në Stamboll. Ajo e ka nisur aktrimin që në moshën 4-vjeçare. Beren u bë e njohur në Shqipëri nga seriali “Nënë”. Bugra Gulsoy i cili luan rolin e Demirit është 37 vjeç dhe ka lindur në Ankara. Ai ka nisur të luajë në filma që në vitin 2004. Bugra u bë i njohur në Shqipëri nga seriali “Kuzey Guney”. Në jetën reale ai është i martuar dhe në prill të këtij viti u bë baba i një vogëlushi.

Leyla Lydia Tugutlu e cila luan rolin e Xhandanit është 30 vjeç dhe ka lindur në Gjermani. Ajo ka fituar “Miss Turqia 2008” dhe më pas nisi karrierën si aktore. Sa i përket jetës personale aktorja preferon të mos japë informacione.

Sinem Unsal e cila luan rolin e mësuese Sevgit është 26 vjeç. Ajo e ka nisur vitet e fundit aktrimin dhe u bë e famshme nga seriali “Dashuri bardh e zi”.

Serhat Teoman i cili luan rolin e Xhemalit është 36 vjeç. Ai është një nga aktorët më të famshëm turk dhe e ka nisur aktrimin në vitin 2003. Ai ka luajtur në serialin “Kuzey Guney” dhe në serialin “Nënë”.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE