Connect with Us

Bukuri përrallore/ 20 fotografitë e ikonave më të famshme të viteve ‘60

Fashion

Bukuri përrallore/ 20 fotografitë e ikonave më të famshme të viteve ‘60

Publikuar

-

Vitet gjashtëdhjetë ishte një kohë kur vajzat e reja kishin një stil shumë ndryshe nga ai i ditëve të sotme. Ju pëlqenin ngjyrat dhe nuk kishin frikë të tregonin veten ashtu siç ato dëshironin.

Brigght Side rikthen në kohë disa nga ikonat e bukurisë që ishin frymëzim për shumë gra e vajza dhe bën një revolucion në fushën e modës.

Duke parë këtë foto, mund të ndjeni se po shijoni diellin dhe po kaloni bukur.

Sophia Loren ishtë mëshirimi i stilit.

Tina Louise i vuri flakën botës

Fakti se nuk tregoni dot korsetë tuaja nuk nënkupton se nuk jeni super në formë.

Daihann Carrol tregoi se si fustani i gjatë mund të tregojë ende figurën tuaj.

Brigette Bardot mund të të fitojë zemrën vetëm me një shikim.

Raquel Ëelch tregon se gjithmonë ka vend dhe është koha për të treguar këmbët.

Barbara Perkins do t’iu bëjë gjithmonë të dëshironi të vizitoni Peytonin.

Kim Novak na kujton bukurinë përrallore.

As yjet nuk kanë ndriçuar aq shumë sa Sharon Tate.

Barbara Eden duket se po ecën në parajsë.

Jean Shrimpton sjell një kuptim të ri të fustaneve të zeza.

Ursula Andress ishte vajza e Bondit që i filloi të gjitha.

Të dashurat tuaja mund t’ju ndihmojnë të dyfishoni argëtimin.

Goldie Haën e bëri trupin e saj një vepër arti.

Nuk ka diçka të tillë si shumë pasqyra.

Ju nuk mund të flisni për gratë e viteve gjashtëdhjetë pa përmendur Zonjën e Parë, Jackie O.

Ann Margaret është lulja e këtij kopshti.

Marilyn Monroe ishte poezi në lëvizje.

Ju fton ta rrëmbeni, Joan Collins./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: