Connect with Us

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie/ 8 mënyrat e fshehta që tregojnë se partneri juaj po iu trazon mendjen

Showbizz

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie/ 8 mënyrat e fshehta që tregojnë se partneri juaj po iu trazon mendjen

Publikuar

-

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontrroll mbi një person. Ti mund të mësosh, të parandalosh apo dhe të ndalosh këtë gjë nëse nuk doni të bëheni një viktimë.

Sido që të jetë është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm dhe të sjellshëm në mënyrë që të shmangni përkeqësimin e situatës dhe të shkatërroni marrëdhënien tuaj.

Bright Side ju ndihmon të njiheni me  8 mënyra të fshehta të manipulimit.

Ju hutojnë me fakte dhe statistikat e tyre personale.

Ju lënë të tjerëve të kuptojnë se janë të lumtur me ju, por përfundojnë duke lënë mënjanë ata që duan në të vërtetë.

Nuk ju japin kohë të vendosni.

Humori i keq mund të jetë gjithashtu një manipulim.

Ju bëjnë të besoni se ju jeni gjithçka që ata dëshirojnë.

Përdorni heshtjen kur mes jush ka probleme.

Partneri juaj po përpiqet t’iu blejë.

Agresion pasiv kur ata nuk kanë të drejtë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: