Connect with Us

E thotë studimi: Meshkujt e falin tradhtinë

Life Style

E thotë studimi: Meshkujt e falin tradhtinë

Publikuar

-

Burrat kanë më shumë gjasa sesa gratë të besojnë se ekzistojnë situata të caktuara në të cilat tradhtia ndaj partnerit tuaj është i pranueshëm, ka zbuluar një studim i ri në BBC.

Në përgjithësi, 83 përqind e të rriturve në Mbretërinë e Bashkuar ranë dakord se ndjejnë një përgjegjësi “të rëndësishme” për të qenë besnikë ndaj partnerit të tyre.

Ndërsa kur erdhi momenti tek ata të cilët nuk do ta pranonin kurrë tradhtinë nga partneri i tyre rezultoi  se 80 përqind e grave treguan se nuk do ta falnin ndërsa 64 përqind e meshkujve pranuan se mund të ndodhë që të falin nëse partneret e tyre i tradhtojnë.

Për më tepër, gjatë rrjedhës së hulumtimit të BBC-së u shfaq se jo të gjithë praktikojnë ato që predikojnë tre në pesë prej personave thonë se nuk është kurrë e pranueshme të jesh tradhëtar, aq më pak të tradhtojnë partneren e tyre.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: