Connect with Us

Instagram nuk ndalet me ndryshimet/ Rrjeti social po trajnon sistemi që do të shmangë përshkrimet fyese

Teknologji

Instagram nuk ndalet me ndryshimet/ Rrjeti social po trajnon sistemi që do të shmangë përshkrimet fyese

Publikuar

-

Kompania në pronësi të Facebook ka deklaruar se ka trajnuar sistemin Al për të zbuluar përshkrimet fyese. Ideja e gjithë këtij veprimi të paritur të instagram ëshët që përdoruesve tu jepet një shans për të riorganziuar dhe rimenduar fjalët e tyre.

Instagram ka njoftuar me anë të një blogu sot, se ky vendim do të futet në fuqi në dsia vende menjëherë.

Programi është i dizejnuar që të ndihmojë të largojë ngacmimet  që behën në rrjetet sociale.

Në vitin 2017 Instagram është renditur si një nga platformat më të këqija pas ii përcjell të gjitha llojet e ngacmimeve që bëhen në këtë rrjet ndajd he kompania këtë herë ka punuar shumë seriozisht në shmangien e kësaj gjëje duke future sistemin Al./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: