Connect with Us

Asgjë nuk mund të ndalojë të bësh atë që do në jetë/ Njihuni me mjeken me trupin e mbushur plot tatuzahe

Showbizz

Asgjë nuk mund të ndalojë të bësh atë që do në jetë/ Njihuni me mjeken me trupin e mbushur plot tatuzahe

Publikuar

-

Sarah Grey është një mjeke dhe një kirurge e ardhshme ortopedike. Ajo u diplomua në Universitetin e Adelaide, Australi, dhe konsiderohet një nga gratë më tatuazhe që praktikojnë mjekësi.

Ajo është bërë e njohur në të gjithë botën jo vetëm për numrin e tatuazheve në lëkurën e saj, por sepse ka thyer disa paragjykime të përjetësuara nga shoqëria. Pra, ndërsa arrin ëndrrën e saj për t’u bërë mjek, ajo gjithashtu i mëson shoqërisë që të kesh tatuazhe nuk dëmton aspak potencialin ose profesionalizmin e dikujt.

Bright Side organizoi një intervistë ekskluzive me Sarën për t’ju treguar më shumë rreth asaj që mendon në lidhje me tabutë, tatuazhet dhe përfshirjen në punë.

Ajo ka treguar se deri më tani nuk ka patur asnjë problem me kolegët e saj të cilët e kishin pritur me krah hapur.

Gjithashtu është shprehur se tatuazhet nuk kanë ndikuar aspak në profesionin e saj pasi të tjerët e kanë pranuar ashtu siç është.

Por sigurisht ka patur dhe nga ato raste që është ndjerë e paragjykuar dhe njërën nga historitë ajo e ka rrëfyer.

Teksa ishte me bashkëshortin e saj në një kafe, pronarët e lokalit iu kanë kërkuar të largoheshin nga kafeja.

Përveçse mjeke Sarah arriti të hapte dhe një studio arti ku u bën tatuzahe njerëzve të tjerë. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: