Connect with Us

FOTOT-Fakte interesante/ Si i festojnë astronautët Krishtlindjet në hapësirë

Kuriozitete

FOTOT-Fakte interesante/ Si i festojnë astronautët Krishtlindjet në hapësirë

Publikuar

-

Askujt nuk i pëlqen t’i kalojë Krishtlindjet. Për shembull nëse ndodhesh 250 milje larg planetit nuk do të mund të arrish ti festosh Krishtlindjet në tokë me familjarët.

Edhe pse shumë larg planetit tokë astronautët kudjesen që të krijojnë një ambient shumë festiv edhe në hapësirë.

Ata e dekrojnë stacionin e hapsirës me zbukurime, dekorojnë pemën e Krishtlindjes madje dhe gatuajnë biskotat tipike të Krishtlindjeve.

Më poshtë do të gjeni disa nga momentet se si astronautët festojnë Krishtlindjet në hapësirë.

Sigurisht që për të patur Krishtlindje të vërteta ju duhet një pemë Krishtlindje. Ndonëse nuk mund të marrin me vete pemën origjinale, ata kanë patjetër një pemë të vogël të zbukuruar me shumë ngjyra. Për dekada me radhë mbase iu është dashur edhe të improvizojnë një pemë Krishtlindjesh. Për vite me radhë ata kanë gatuar biskotat e Krishtlindjeve në gravitetin 0. Astronautët gatuajnë darkën e Krishtlindjeve.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: