Connect with Us

Mos i neglizhoni/ Këto janë 6 pjesët e trupit që duhet t’i pastroni më shpesh

Kuriozitete

Mos i neglizhoni/ Këto janë 6 pjesët e trupit që duhet t’i pastroni më shpesh

Publikuar

-

Neglizhenca për të larë dhe për tu kujdesur për disa pjesë të trupit mund të çojnë në probleme serioze shëndetësore. Nëse nuk i lani duart mund të përfundojmë me sëmundje të frymëmarrjes dhe diarre. Përveç kësaj ka edhe pjesë të tjera të trupit që kërkojnë higjenë më të mirë seç mendojmë.

Bright Side ka përmbledhur disa pjesë të rëndësishme të trupit që mund të mos jemi duke i trajtuar në mënyrën e duhur.

Kërthiza është një nga pjesët e trupit që mban më shumë baktere ndaj dhe duhet pastruar herë pas here.

Kutikulat tuaja nuk kanë nevojë të priten çdo herë.

Sqetullat tuaja kanë erë për shkak të një bakterie shumë të veçantë.

Gjuha duhet pastruar patjetër pasi mund të shkaktojë probleme shëndetësore.

Thithka e gjoksit gjithashtu tregojnë kur trupi juaj nuk është në gjendje të mirë.

Pjesa e pasme e veshit nuk duhet lënë gjithashtu pas dore pasi përmban shumë bakterie./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE