Connect with Us

Këmbë të lodhura/ Zbuloni 9 mënyrat si të trajtoni dhimbjet

Life Style

Këmbë të lodhura/ Zbuloni 9 mënyrat si të trajtoni dhimbjet

Publikuar

-

Këmbët e lodhura mund të jenë një simtomë e rrjedhjes së ulët të gjakut nga këmbët. Ky lloj shqetësimi ndodh më shumë tek gratë dhe moshat e thyera.

Sigurisht që duhet gjithnjë të jenë të relaksuara dhe të ndihesh mirë, por ndonjëherë kekemi nevojë për të tjera mënyra për të ndaluar dhimbjen dhe lodhjen e këmbëve tuaja.

Bright side ju tregon disa mënyra se si të relaksoni këmbët tuaja.

Shtypni këto dy pika në këmbën tuaj në të njëjtën kohë.

Përdorni një laps dhe ushtroni pak forcë në thembrën tuaj.

Pozicioni Virasana i Jogës.

Parandaloni lodhjen duke veshur çorape apo geta .

Provoni pozën e fluturës.

Reduktoni kripën në ushqim.

Merrni sa më shumë hekur.

Përdorni fashat për lehtësimin e dhimbjes.

Masazhoni këmbët duke bërë që të qarkullojë masazhin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: