Connect with Us

Kërcimet që tërbuan njerëzit/ Këto janë “sfidat” që pushtuan rrjetet sociale

Showbizz

Kërcimet që tërbuan njerëzit/ Këto janë “sfidat” që pushtuan rrjetet sociale

Publikuar

-

Sfidat të cilat pushtuan rrjetet sociale dhe sollën një frymë të re në këtë dekadë kanë qenë të shumta.

Ne do të kujtojmë disa prej tyre, ato që bënë më shumë zhurmë gjatë këtyre viteve.

Të gjithë kërcyem me këngën e famshme të reperit Drake In my feelings ose ndryshe Kiki do you love me.

U bë menjëherë virale ku njerëz të shumtë e morën si një sfidë e cila kërcehej duke dalë nga makina në ecje.

Një tjetër sfidë ose “Challenge” “The Mannequin Challenge” u kthye në trendin e momentit. Në të përfshiheshin shumë personazhe të njohur si poltikanë, sportistë, madje dhe forca policie. Sfida konsistonte në publikimin e videove në rrjete sociale në të cilat dëgjohet një muzikë në sfond ndërsa personat që shfaqen në video janë të ngrirë, sikur koha ka ndaluar.

Si fillim ishte e çuditshme kur shihje të rinj që dilnin nga makina në lëvizje duke kërcyer nën ritmin e refrenit të këngës “In my feelings”, por shpejt u mësuam.

Por në rrjetet sociale një sfidë e re nisi ku sërish protagonistë janë të rinjtë. Një pjesë remix e këngës “Pretty Girl” të Maggie Lindemann u kthye në trendin më të ri.

Sipas kësaj sfide të rinjtë duhet të ngjitin shkallët nën ritmin e muzikës duke kërcyer. Një tjetër sfidë e re tërhoqi vëmendjen e shumë ndjekësve të rrjeteve sociale, të cilat tashmë janë bërë pjesë e pandarë e përditshmërisë sonë.

Me hashtagun #fallingstars, që do të thotë ‘të biesh nga yjet’ sfida ka nisur të përhapet me shpejtësi. Siç duket edhe nga fotot, ata që e aplikojnë njerëzit pozojnë sikur janë rrëzuar me fytyrë ne tokë nga makina, nga shkallët, jahti, aeroplani etj.

Një tjetër sfidë në Instargram ishte  dhe #Bottlecapchallenge. E gjitha që duhet të bësh, është të hapësh tapën e shishes me këmbë. E ka provuar Kendall Jenner, Hailey Baldëin dhe shumë vipa të tjerë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: