Connect with Us

Kjo është data kur duhet të hiqni zbukurimet nga pema e Krishtlindjeve/ Kujdes mund t’iu ndjekë fat i keq

Kuriozitete

Kjo është data kur duhet të hiqni zbukurimet nga pema e Krishtlindjeve/ Kujdes mund t’iu ndjekë fat i keq

Publikuar

-

Shumë të krishterë e heqin pemën në fundin e sezonit të Krishtlindjeve, ose në Natën e Dymbëdhjetë ( 12 netë pas Krishtlindjes),  një mbrëmje e njohur edhe si Epifania.

Epifania shënon ditën kur Tre Mbretërit (ose Burrat e Mençur) vizituan fëmijën Jezus, dhe festohet ose më 5 ose 6 janar (në varësi të faktit nëse e llogaritni Ditën e parë si Krishtlindje apo jo). Megjithëse grupet e krishtera thuhet se nuk pajtohen se cila datë është e sakta, tradita dikton që Nata e Dymbëdhjetë është koha më e mirë për të hequr dekorimet festive – përfshirë pemën tuaj.

Besohet se të presësh më shumë se Nata e Dymbëdhjetë, do të sjellë fat të keq. Sigurisht, nëse nuk i besoni këto, periudha më e mirë është kur të jetë më e përshtatshme për ju dhe familjen tuaj. Pavarësisht nëse kjo është një ditë pas Krishtlindjes, Vitit të Ri, apo 12 ditë pas tyre, nuk ka vërtet një përgjigje “të saktë”. Në fund të fundit, keni punuar jashtëzakonisht shumë duke e bërë, kështu që duhet të ndjeheni të lirë ta shijoni për aq kohë sa dëshironi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: