Connect with Us

Koha më magjike e vitit/ 10 librat që mund të lexoni së bashku me familjen

Kuriozitete

Koha më magjike e vitit/ 10 librat që mund të lexoni së bashku me familjen

Publikuar

-

Krishtlindjet janë periudha më magjike e vitit. Të gjithë, edhe të rriturit janë të përfshirë në pjesën e dekorit.Një nga aktivitetet tona të preferuara argëtuese të Krishtëlindjes është të shikojmë një film Krishtlindjesh, ose të luajmë por diçka që është edhe më e veçantë është leximi i librave në këtë periudhë kaq frymëzuese.

Ilustrimet e bukura dhe tregimet e ëmbla do t’ju bëjnë juve dhe fëmijëve tuaj të ndiheni të mbushur me frymën e festës. Fëmijët do të shijojnë disa nga librat me fotografi ndërsa ata që mësojnë të lexojnë mund të praktikojnë përralla të dashura si Nata para Krishtlindjes ose Polar Express. Ekzistojnë disa opsione interaktive në listë gjithashtu, kështu që të gjitha moshat mund të përfshihen nëse janë të interesuar. Pavarësisht se cilin opsion ju zgjidhni, ne sugjerojmë shumë që të mbani këto vite pas viti. Leximi së bashku me familjen do të bëhet disa nga traditat më të çmuara të Krishtëlindjes.

Më poshtë po iu paraqesim librat më të mirë që mund të lexoni së bashku me fëmijët tuaj këto ditë festashm ndaj shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: