Connect with Us

Të mungon dikush për Vitin e Ri?/ Disa ide për të mbushur “boshllëkun”

Showbizz

Të mungon dikush për Vitin e Ri?/ Disa ide për të mbushur “boshllëkun”

Publikuar

-

Viti i Ri është një nga periudhat ku të gjithë kalojnë kohë pranë familjes dhe argëtohen me njëri-tjetrin. Por ka dhe nga ata që nuk e kanë mundësinë të ndajnë disa momente të bukura në këtë kohë festash.Por kjo nuk do të thotë se duhet të ndiheni keq pasi çdo gjë e ka një zgjidhje.

Më poshtë poi u paraqesim disa ide se si mund t’i kaloni festat duket mbushur sadopak boshllëkun që ndjen.

Udhëtim

Kur e di që do të jesh vetëm për festa, mendo se si mund ta organizosh ditën pa e pasur aspak problem këtë gjë. Një udhëtim i shkurtër do të ishte ide mjaft e mirë. Një vizitë jashtë qytetit ku jeton do të bënte shumë mirë, kur të gjithë festojnë me familjet e tyre. Mund të njohësh njerëz të rinj por është edhe një mundësi mjaft e mirë për të kaluar kohë vetëm.

Libra dhe filma

Është e vërtetë që të lexosh libra dhe të shohësh filma nëse je vetëm gjatë festave mund të të sjellë një gjendje pozitive. Shiko disa filma specificë për festat e fndvitit ose edhe libra tërheqës që të mbajnë gjatë gjithë kësaj kohe të lidhur pas leximit. Është më mirë të zgjedhësh komedi, sepse të japin një gjendje pozitive në kohë festash.

Dekoro shtëpinë

Askush nuk duhet të jetë i mërzitur gjatë kësaj periudhe të vitit dhe natyrisht, ti nuk je përjashtim. Përpiqu që këtë periudhë ta bësh më të këndshme dhe merru vetë me dekorin e shtëpisë. Vendos një pemë të vogël dhe fillo dekoroje me të gjithë aksesorët; yje, lodra, tullumbace, drita etj. Dekori i pemës dhe dritat do të të ndihmojnë ta ndiesh veten më ngrohtë, por do të të krijojnë edhe gjendjen e shtëpisë së mbushur.

Mbushe kohën me punë dore

Nëse je vetem për festa, natyrisht ke më shumë kohë të lirë. Do të thotë që nuk do të marrësh pjesë në ceremonitë tradicionale, por do të merresh me gjëra të tjera. Do të ishte shumë e këndshme nëse merr përsipër të bësh një punë dore, çfarë që të kesh qejf: një qendismë, dekore për pemën, të vizatosh murin me ngjyra etj. Por edhe të mësosh diçka të re do të ishte një mënyrë e mirë. Një pulovër e trashë dhe iPad-i mjaftojnë që kohë më vonë të kujtosh diçka të bukur nga kjo periudhë

Bëj ëmbëlsira

Nuk është shumë e rëndësishme të jesh profesionist në kuzhinë për të festuar vetëm. Nëse kënaqesh duke lexuar receta dhe duke i praktikuar ato, kjo është një mënyrë e mirë për të mësuar gjëra të reja. Një pjesë mund ta gjesh në internet ose edhe në një dyqan të afërt për të bërë recetën tënde të preferuar. Nëse nuk del e përkryer, nuk është problem. Askush nuk do ta kuptojë që nuk je gjë në kuzhinë/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: