Connect with Us

6 mënyrat më efikase si të humbni peshë lehtësisht

Life Style

6 mënyrat më efikase si të humbni peshë lehtësisht

Publikuar

-

Pjesëmarrësit e një  studimi kanë folur për rëndësinë e një diete dhe rutine që humbën mesatarisht 3.1 kg (6.8 lbs) pas 12 javësh. Ajo që është më e rëndësishme është se ata ulën rrezikun e tyre për diabet dhe sëmundje të zemrës. Të gjithë duhet të ndjekim një rutinë të ngrënies dhe t’i përmbahemi zakoneve të shëndetshme, pa qenë e nevojshme të kufizohemi në një lloj specifik të ushqimit.

Bright Side ka bashkuar një listë të këshillave që mund t’ju ndihmojnë të menaxhoni peshën tuaj pa e stresuar veten jashtë. Ja çfarë mund të bëni për të transformuar trupin tuaj!

Pini 9 gota ujë në ditë.

Mos kini frikë nga avokadot.

Uluni larg ushqimeve nëpër restorante.

Merrni mjaftueshëm vitmaminën D.

Konsumoni një vakt me një larmishmëri ushqimesh.

Mos pini çaj me qumësht./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE