Connect with Us

8 arsye pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Life Style

8 arsye pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Publikuar

-

Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, midis 15-25% të amerikanëve të martuar kanë marrëdhënie jashtëmartesore dhe burrat kanë më shumë të ngjarë të bëjnë mashtrime sesa gratë. Dhe ekziston një pyetje se pse burrat që mashtrojnë nuk duan të divorcohen, por gjithsesi vazhdojnë të mashtrojnë.

Bright Side ka gjetur 8 arsye pse burrat nuk duan të lënë gratë e tyre .

  1. Shtëpia e tij është akoma vendi më i mirë, sipas mendimit të tij.
  2. Ai po kërkon vetëm një “pushim”.
  3. Ai mendoj se mund ta gjente kuptimin e jetës në një marrëdhënie jashtëmartesore,por akoma nuk e ka gjetur.
  4. Ai në të vërtetë e do gruan e tij.
  5. Ai nuk ka guxim të mjaftueshëm për të ndryshuar plotësisht jetën e tij.
  6. Ai ndjen se ka zinxhirë të fortë si fëmijët.
  7. Ai nuk dëshiron të kalojë në dhimbjen e një divorci.
  8. Ai e kuptoi se kishte bërë një gabim kur ishte në atë marrëdhënie./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: