Connect with Us

5 shenjat e horoskopit që arrijnë të kontrrollojnë ndjenjat e tyre

Life Style

5 shenjat e horoskopit që arrijnë të kontrrollojnë ndjenjat e tyre

Publikuar

-

Dashi

Një nga arsyet pse Dashi ka një një gjendje të ngatërruar emocionale është sepse nuk lëshon asnjëherë pe. Ata e shtyjnë veten dhe nuk ndalojnë së proçesuari ndjenjat dhe emocionet e tyre. Ata kanë probleme të shumta me gjumin për shkak të nivelit të lartë të stresit.

Peshqit

Peshqit nuk duan të lëndojnë të tjerët kështu që priren të ndërmarrin prbleme që mund të rrezikojnë ndjenjat e tyre.

Ata janë shumë të dhembshur dhe të sjellshëm me veten e tyre.

Peshorja

Ka raste ku Peshoret ndihen se kanë dështuar dhe për këtë arsye e qortojnë shumë veten. Logjikisht e dinë se nuk janë humbës dhe të gjithë bëjnë gabime , ata mendojnë se duhet të kishin bërë më mirë në një situatë.

Akrepit

Ndoshta nuk duken se janë keq emocionalisht por nëse i pyesni ata do të thonë se janë të aftë të kontrrollojnë emocionet e tyre. Por e vërteta është se ka raste kur ata dalin jashtë kontrrollit.

Shigjetari

Shigjetarët pëlqejnë të paraqiten si të ftohtë dhe të kontrolluar, por ka raste kur emocionet e tyre marrin më të mirën prej tyre. Ata mund të ndjehen shkëlqyeshëm kur papritur e ndryshojnë të gjithë humorin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE