Connect with Us

Dieta mesdhetare/ 7 ushqimet ideale për të konsumuar në mëngjes

Shëndeti

Dieta mesdhetare/ 7 ushqimet ideale për të konsumuar në mëngjes

Publikuar

-

Dieta mesdhetare është një miks që përfshin frutat, perimet, drithëra, arra, fara. Nëse po ndiqni dietën mesdhetare duhet që në mëngjes të konsumoni avocado dhe vezë.

Gjithashtu duhet të hani kos grek me fruta dhe fara. Më poshtë do të gjeni ushqimet më të mira që duhet të konsmuoni nëse po ndiqni dietën mesdhetare.

1-Tost me gjalpë kikiriku dhe feta bananeje.

2-Bukë thekre me fara dhe zarzavate dhe fasule.

3-Kos grek me boronica dhe fara.

4-Bajame.

5-Vezët janë një ultimatum nëse doni të ndiqni dietën mesdhetare.

6-Tost me avokado.

7-Drithëra, kastravec, është një mëngjes perfekt./

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Janë të rrezikshme për shëndetin tuaj/ 9 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë

Publikuar

-

Nga

Njerëzit kanë një  sens që i ndihmon ata të parashikojnë se kur do të jenë në rrezik. Sidoqoftë, jo të gjitha situatat mund të parashikohen, veçanërisht me gjërat që bëjmë çdo ditë që besojmë se janë të padëmshme. Pirja e lëngjeve në shishet plastike. Mikroplastikat mund të gjenden në një numër të madh shishesh plastike. […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Brumë, patatina dhe kola/ Studiuesit: Mund të ulin prodhimin e spermës

Publikuar

-

Nga

Sipas një studimi të kryer së fundi, studiuesit kanë zbuluar se meshkujt që konsumojnë brumë, patatina dhe kola kanë mundësi të kenë probleme me testikujt apo numrin e ulët të spermës. Ata kanë analizuar 2,935 meshkuj të moshës 19 vjeç dhe kanë matur madhësinë e testikulit dhe ekzaminuan numrin, formën  dhe aftësitë e nxjerrjes së […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Bullizmi/ Si të kuptoni që fëmija juaj ka rënë pre e tij

Publikuar

-

Nga

Bullizmi është një dhunë psikologjike ose fizike e ushtruar vazhdimisht nga një grup individësh kundrejt një individi tjetër . “Dhuna në mjediset e shkollës (në të gjitha format e saj) është një shkelje e të drejtave të fëmijëve dhe adoleshentëve për arsim, shëndet dhe mirëqenie. Duke qenë se shpesh herë fëmijët gjenden përballë këtij fenomeni […]

LEXO TE PLOTE