Connect with Us

Sekretet që nuk i dinit më parë rreth një fluturimi me avion

Kuriozitete

Sekretet që nuk i dinit më parë rreth një fluturimi me avion

Publikuar

-

Edhe pse mund të fluturoni shpesh me avionë por ndoshta ka disa sekrete që nuk i dinit më parë. Për shembull akrepat që dëgjoni gjatë një fluturimi janë në të vërtetë një kod sekret por zakonisht nuk është asgjë e frikshme.

Shumë vizitorëve të fluturimit janë të trajnuar me njohuri për ndihmën e parë – dhe trajnimi i tyre shpesh përfshin të mësuarit se si të lindni një fëmijë.

Për më tepër më poshtë kemi listuar disa nga sekretet që nuk i dinit rreth një fluturimi me avion.

Maska e oksigjenit zgjat vetëm për 15 minuta.

Akrepët që dëgjoni gjatë një fluturimi në të vërtetë janë një kod sekret.

Teknikisht është e pamundur të vdesësh gjatë një fluturimi.

Por edhe nëse dikush vdes lihet në vendin ku është ulur.

Tualetet e avionit mund të zhbllokohen nga jashtë.

Nuk do të doni të pini ujë gjatë udhëtimit me avion.

Dritat e zbehta kanë për qëllim të përgatisin sytë tuaj për një evakuim të mundshëm.

Punonjësit e avionit nuk paguhen derisa në momentin që avioni mbyll dyert.

Mund të porosisni një soda.

Kapiteni i avionit ka një autoritet shumë serioz.

Pasëordi i bordit tuaj përmban një informacion sekret.

Ekuipazhet e fluturimit zakonisht nuk marrin pjesë në party.

Disa programe për stjuardesat janë më të vështira për të marrë informacione se san ë shkollat Ivy League./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE