Connect with Us

“Dita e divorcit” po vjen/ Ja përse ka kaq shumë ndarje në këtë datë

Kuriozitete

“Dita e divorcit” po vjen/ Ja përse ka kaq shumë ndarje në këtë datë

Publikuar

-

Data 6 Janar është quajtur “Dita e divorcit”. Sipas disa kërkimeve nga Google dhe avokatët, të hënën e parë të vitit ka shumë kërkesa për divorc.

Trajneri i çështjeve të divorcit Cherlyn Chonga tha se ka disa arsye për të shpjeguar pse kjo datë është quajtur Dita e divorcit.

Së pari njerëzit kanë dëshirë që t’iu falin lumturi partnerëve të tyre gjatë festave para se tu thonë lamtumirë.

Periudha e pushimeve mund të jetë shumë stresuese, gjë që përkeqëson shumë të metat e dukshme gjatë një martese.

Edhe nëse jeni duke kaluar pikën e zgjidhjes, divorci nuk ka pse të jetë gjëja më e keqe në botë. “Kjo thjesht do të thotë që ju po i jepni vetes mundësinë për të qenë më të lumtur, dhe nuk duhet ta fajësoni veten për këtë,” tha Chong./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: