Connect with Us

FOTOT-11 makinat më të mira që pritet të dalin në CES

Teknologji

FOTOT-11 makinat më të mira që pritet të dalin në CES

Publikuar

-

Ekspozita Ndërkombëtare Elektronike e Konsumatorit (CES) është bërë një vend i rëndësishëm për prodhuesit e automjeteve për të shfaqur idetë e tyre për automjetet elektrike dhe teknologjinë e drejtimit autonome.

Këtë vit emra të mëdhenj si Mercedes Benz dhe Toyota ashtu si Byton dhe Fisker po sjellin një koncept dhe një prodhim automjetesh në event që do të vazhdojnë nga data 7 deri më 10 Janar.

Më poshtë po iu sjellim 11 makinat më të mira për të parë në CES.

Mercedes-Benz EQC 400 4Matic

Mercedes-Benz Vision EQS

BMW i3

Byton M-Byte

Byton K-Byte

Hybrid plug-in Jeeps

Fisker Ocean

Hyundai Personal Air Vehicle

Nissan Ariya Concept

Toyota e-Palette

Toyota LQ

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: