Connect with Us

Mënyra se si ju i kryqëzoni gishtat tregon shumë për personalitetin tuaj

Kuriozitete

Mënyra se si ju i kryqëzoni gishtat tregon shumë për personalitetin tuaj

Publikuar

-

Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si ju kryqëzoni gishtat e të dyja duart tuaja thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim bazohet në studimin e kryer nga Nobel Roger Ëolcott Sperry . Hulumtimi i tij vërtetoi se truri është i ndarë në dy pjesë: e majta dhe e djathta dhe sjellja e një personi mund të varet nga cila pjesë është më aktive.

Bright Side përpiqet të zbulojë këtë lidhje misterioze për t’ju ndihmuar të kuptoni më shumë për veten tuaj.

Gishti i madh majtas në majë

Nëse kjo është mënyra që i kapni duart, atëherë ka shumë të ngjarë të jeni person praktik. Ju jeni dikush që kurrë nuk merr vendime në valën e momentit . Para se të arrini në një përfundim, ju peshoni të mirat dhe të këqijat. Gjithashtu shumë e vështirë të të mashtrosh. Ju keni një cilësi të lindur për të parë gënjeshtrat e njerëzve të tjerë.

Për këto arsye, ju vlerësoheni shumë nga miqtë dhe anëtarët e familjes tuaj, të cilët shpesh vijnë tek ju për të kërkuar këshilla.Ju këshilloni me mençuri. Por e gjithë kjo nuk do të thotë që ju jeni një person serioz . Përkundrazi, zgjuarsia juaj mund të ndriçojë edhe vendet më të zymta.

Të dy gishtërinjtë e mëdhenj bashkë

Ju jeni dikush që beson se djalli qëndron në detaje . Ju jeni një  perfeksionist dhe prisni të njëjtin nivel të përkushtimit dhe përqendrimit nga të tjerët. Udhëheqja vjen natyrshëm tek ju, dhe ju gjithmonë udhëheqni me shembull. Por kjo nuk do të thotë që ju nuk jeni të vëmendshëm për nevojat dhe rrethanat e njerëzve të tjerë.

Ju gjithmonë dëgjoni mendimin e njerëzve të tjerë dhe përpiqeni të kuptoni këndvështrimin e tyre përpara se të merrni një vendim. Sinqeriteti, ndershmëria dhe sinqeriteti juaj ndonjëherë mund të jenë çarmatuese për disa njerëz, por këto janë të njëjtat cilësi që ju dëshirojnë shumë të tjerëve.

Në marrëdhënie, gjithashtu, ju vlerësoni sinqeritetin dhe ndershmërinë , dhe asnjëherë nuk guxoni të flisni mendjen tuaj dhe as nuk e ndaloni të dashurin tuaj të veprojë kështu.

Gishti i madh djathtas në majë

Nëse jeni dikush që preferon të mbani gishtin e djathtë në majë të të majtës ndërsa kapni gishtat, atëherë ju jeni një person me një  tregues të lartë emocional . Ju jeni në gjendje të kuptoni se çfarë po ndjen një person edhe kur ata mund të përpiqen të fshehin emocionet e tyre të vërteta. Kjo aftësi unike lehtëson që të tjerët të hapen para jush.

Kjo aftësi gjithashtu ju ofron një perspektivë që të tjerët nuk mund ta shohin, duke ju ndihmuar të mendoni jashtë kutisë dhe duke ju mundësuar të merrni vendime të sakta. Megjithëse marrja e vendimeve pasi të keni peshuar emocionalisht të gjitha aspektet e tjera, ndonjëherë ju duhet kohë. Aftësia juaj për të kuptuar emocione të thella dhe për të siguruar ngrohtësi i tërheq njerëzit drejt jush.

Në marrëdhënie, ju i kuptoni ndjenjat e pashprehura të partnerit tuaj. Ju kurrë nuk do të keni probleme për të ushqyer të gjitha nevojat e tyre emocionale. Pa bërë një përpjekje të vetëdijshme, kapni gishtat dhe na tregoni se cili nga njerëzit e përshkruar më sipër jeni ju./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: