Connect with Us

Facebook merr vendimin e rëndësishëm në lidhje me “Deepfakes”

Life Style

Facebook merr vendimin e rëndësishëm në lidhje me “Deepfakes”

Publikuar

-

Facebook ka njoftuar se do të heq video nga modifikimi artificial, i njohur si “deepfakes”, nga platforma e tij. “Deepfakes” janë klipe të krijuara nga kompjuteri që duken si reale.

 Kompania e mediave sociale tha në një blog se këto video shtrembërojnë realitetin dhe paraqesin një “sfidë të rëndësishme” për industrinë e teknologjisë.

 Ndërsa po përhapet me shpejtësi në rrjetet sociale Facebook ka vensour se do të heqë video të tilla të modefikuara.

 Softueri AI krijon thellime të njerëzve – shpesh politikanë ose të famshëm – duke bashkuar, zëvendësuar ose mbivendosur përmbajtjen në një video në një mënyrë që e bën atë të duket real.

 Facebook tha që do të hiqte videot nëse e kuptonte se ato ishin redaktuar në mënyra që nuk ishin të dukshme për një person mesatar, ose nëse ata mashtrojnë përdoruesit duke menduar se një person në një video thotë fjalë që ata në të vërtetë nuk i kanë thanë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE