Connect with Us

5 gabimet që i bëjmë të gjithë kur përdorim telefonat

Shëndeti

5 gabimet që i bëjmë të gjithë kur përdorim telefonat

Publikuar

-

Të gjithëve na ndodh që e mbajmë shpesh herë afër telefonin për të dëgjuar alarmin ose për të kaluar kohën kur nuk kemi me çfarë të merremi.

Por kjo sigurisht ka anën negative që ndikon shëndetin tuaj. Sido që të jetë nuk është aspak gjë e mirë që të mbani pranë vetes telefonin kur flini.

Telefooni ju dëmton edhe pse ju nuk e kuptoni. Bright side trego gabimet që secili prej nesh i bëjmë dhe j apse duhet të tregoni kujdes me teknologjinë.

Ta mbani pranë vetes teksa flini.

Ekspozoni sytë tuaj në ndikim të dritës së telefonit.

Duke e përdorur me një sinjal të ulët.

Duke parë në telefon me kokën ulur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

E ardhmja e pasigurt e fëmijëve/ Zbuloni çfarë paralajmërojnë studiuesit

Publikuar

-

Nga

Asnjë vend nuk i ofron një fëmije edhe mundësinë e një edukimi të shëndetshëm dhe një mjedis të përshtatshëm për të ardhmen e tyre, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Ekspertët thonë se ndryshimi i klimës dhe reklamat e dëmshme që inkurajojnë konsumin e ushqimit të shpejtë dhe pirjen nën moshë po i rrezikojnë fëmijët. […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Gjumi në orët e vona i dëmshëm për fëmijët nën 6 vjeç/ Rrezik për tu prekur nga obeziteti

Publikuar

-

Nga

Kohët e fundit është zhvilluar një stusim që lidhet me fjetjen vonë të fëmijëve nën moshën 6 vjeç dhe riskun për tu prekur nga obeziteti. Por jo për këtë arsye, nënat duhet të nxitojnë të vënë në gjumë fëmijët më herët. Sipas studimit ata duhet të përqëndrohen për të mbajtur një rutinë të rregullt kur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Melanoma/ Shtetet me rrezikshmërinë më të lartë për tu prekur nga kjo sëmundje

Publikuar

-

Nga

Shtetet me normat më të larta të rasteve të melanomës të lidhura me rrezatimin ultravjollcë janë përhapur në të gjithë Shtetet e Bashkuara në brigjet e Lindjes dhe Perëndimit, në Hawaii dhe në shtetet e bllokuara, sipas një studimi të botuar të hënën në Gazetën Ndërkombëtare të Kancerit. Melanoma është një nga kanceret me rritje […]

LEXO TE PLOTE