Connect with Us

Whats App jep lajmin e keq për iPhone dhe Android

Teknologji

Whats App jep lajmin e keq për iPhone dhe Android

Publikuar

-

Whats App do të ndalojë së punuari në disa iPhone dhe smartphone në muajin pasardhës.

Që nga data 1 shkurt, përdoruesit e disa  smartphone që kanë versione më të vjetra të softuerit iOS dhe Android nuk do të jenë në gjendje të krijojnë llogari të reja ose të verifikojnë ato ekzistueset në aplikacionin e mesazheve. Njerëzit që përdorin versionet Android 2.3.7 ose më të vjetër nuk do të mund të krijojnë një llogari në këtë aplikacion.

Fati i njëjtë do të zbatohet për përdoruesit e iPhone që funksionojnë në iOS 8 ose më të vjetër.

Fatmirësisht shumica e smrarphone do të jenë akoma në gjendje të shkarkojnë më shumë sisteme operative të azhurnuara në mënyrë që përdoruesit e pajisjeve më të vjetra të jenë akoma në gjendje të azhurnojnë përpara datës 1 shkurt.

Softueri si iOS 9 është i disponueshëm për iPhone deri tek iPhone 4s./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Coronavirus/ Si të ndaloni keqinformimin të bëhet viral

Publikuar

-

Nga

Keqinformimi i koronavirusit po pushton internetin dhe ekspertët po i bëjnë thirrje publikut të praktikojë “higjenën e informacionit”. Cfarë mund të bëni për të ndaluar përhapjen e informacionit të keq? 1-Ndaloni dhe mendoni Ju dëshironi të ndihmoni familjen dhe miqtë dhe t’i mbani ato të informuar. Kështu që kur të merrni këshilla të freskëta – […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Ndihmojnë fëmijët të mësojnë dhe të qëndrojnë aktiv gjatë izolimit/ Këto janë aplikacionet më të mira

Publikuar

-

Nga

Bedtime Math Duke filluar nga ‘Wee Ones’ deri tek ‘Big Kids’, Bedtime Math ofron 1.600 ushtrime për tu përshtatur fëmijëve nga çerdhja deri në shkollën fillore. Aplikacioni falas ka edhe një sfidë mode ‘Sky’s the Limit’, i cili madje do të testojë të rriturit. Një studim i rishikuar ne  2015 tregoi se ky aplikacion u […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Aplikacioni koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar “duhet të respektojë të drejtat e privatësisë”

Publikuar

-

Nga

Ekspertët e shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar po nxiten të mbrojnë privatësinë e njerëzve përpara publikimit të pritshëm të një aplikacioni për të ndihmuar në trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Një letër e hapur e publikuar nga një grup i “teknologëve përgjegjës” paralajmëron se nëse thyhen rregullat e privatësisë, besimi i publikut në NHS do […]

LEXO TE PLOTE