Connect with Us

Whats App jep lajmin e keq për iPhone dhe Android

Teknologji

Whats App jep lajmin e keq për iPhone dhe Android

Publikuar

-

Whats App do të ndalojë së punuari në disa iPhone dhe smartphone në muajin pasardhës.

Që nga data 1 shkurt, përdoruesit e disa  smartphone që kanë versione më të vjetra të softuerit iOS dhe Android nuk do të jenë në gjendje të krijojnë llogari të reja ose të verifikojnë ato ekzistueset në aplikacionin e mesazheve. Njerëzit që përdorin versionet Android 2.3.7 ose më të vjetër nuk do të mund të krijojnë një llogari në këtë aplikacion.

Fati i njëjtë do të zbatohet për përdoruesit e iPhone që funksionojnë në iOS 8 ose më të vjetër.

Fatmirësisht shumica e smrarphone do të jenë akoma në gjendje të shkarkojnë më shumë sisteme operative të azhurnuara në mënyrë që përdoruesit e pajisjeve më të vjetra të jenë akoma në gjendje të azhurnojnë përpara datës 1 shkurt.

Softueri si iOS 9 është i disponueshëm për iPhone deri tek iPhone 4s./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Publikuar

-

Nga

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një aplikacion online ku secila prej vajzave që dëshironte të njihej me miliarderin kishin mundësi t’i dërgonin kërkesën. Ky aplikacion dhe kërkesa e miliarderit janë të vlefshme deri më datë […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Nuk ju duhet më një karikues me vete/ Apple sjell lehtësira për përdoruesit e iPhone

Publikuar

-

Nga

Kompania Apple mund të detyrohet të zëvendësojë karikuesin e iPhone me alternativën USB-C të favorizuar nga celularët Android, nga një vendim i ri i BE. Apple ka rritur trendin dhe i rezistoi tundimit për të integruar karikimin USB-C, duke sjellë mundësitë që qytetarët të mos marrin gjatë gjithë kohës një karikuese me vete. Parlamenti i […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

“Shekulli indian”/ 1 miliardë dollarë për dixhitalizimin e bizneseve në Indi

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Përgjithshëm i Amazon, Jeff Bezos njoftoi se gjigandi me pakicë do të investojë 1 miliard dollarë drejt “dixhitalizimit të bizneseve të vogla dhe të mesme” në Indi. Bezos tha gjatë njoftimit të Mërkurën se aleanca më e rëndësishme e këtij shekulli do të jetë midis Indisë dhe Shteteve të Bashkuara. Ardhja e tij […]

LEXO TE PLOTE