Connect with Us

E vetmja gjë që kërkojnë është mirëkuptimi/ Shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Life Style

E vetmja gjë që kërkojnë është mirëkuptimi/ Shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Gaforre

Dëshira më e madhe e Gaforres është të jetë pjesë e diçkaje si përshembull pjesë e një komuniteti apo familjes.

Kur ata ndihen të kuptuar, të suportuar i pushton ndjenja e dhembshurisë dhe keqardhjes. Kur Gaforrja sheh që askush nuk po e kupton atëherë ata ndjehen vërtetë shumë të vetmuar.

Binjakët

Për Binjakët me mirëkuptimin vjen fuqia. Kur ndihen të mirëkuptuar nga njerëzit ndihen të sigurt, të fuqishëm dhe të pranuar. Ata kanë aftësinë të komunikojnë duke treguar pa frikë mendimet dhe ndjenjat e tyre kështu që për ta është e rëndësishme që të mirëkuptohen.

Peshqit

Peshqit shpesh përpiqen të kuptojnë fjalët dhe veprimet e tyre po ashtu edhe për mënyrën se si shprehen. Nëse janë artistë atëherë ata duan që njerëzit të kutojnë artin e tyre. Nëse ata duan të shpalosin kreativitetin në këtë mënyrë ata duan të ndjehen të pranuar.

Bricjapi

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje kanë tendencën të keqkuptohen  pasi ndihen të pasigurt dhe nuk dinë të argëtohen. Kur ata ndjejnë që njerëzit i kuptojnë atëherë e lëshojnë veten./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE