Connect with Us

FOTOT-Hoteli më i gjatë në botë do të hapet në Dubai/ Pamjet do t’iu lënë pa fjalë

Kuriozitete

FOTOT-Hoteli më i gjatë në botë do të hapet në Dubai/ Pamjet do t’iu lënë pa fjalë

Publikuar

-

Në vitin 2018, hoteli 356 metra (1,168 këmbë) Gjevora në Dubai u bë hoteli më i gjatë në botë , i kompletuar me çertifikimin si një Rekord i Guinness World .

Por mbretërimi i Gjevorës do të jetë jetëshkurtër. Kulla 75-katëshe do të eklipsohet nga një rrokaqiell i hollë xhami në ndërtim e sipër me një makinë të shkurtër larg në rrethin Marina në Dubai.

Kulla Ciel do të arrijë 360.4 metra pas përfundimit, ka konfirmuar zhvilluesi i Grupit të Parë, duke paraqitur 1,042 dhoma dhe suita të përhapura në 82 kate.

Dizajni nga arkitektët NORR, krijues të Atlantis, hotel Palm, kërkon të maksimizojë vlerën e një lartësie të tillë.

Kulla e vrojtimit prej xhami do të ketë një pamje 360 gradë nga qyteti. Vizitorët do të kenë kënaqësinë të shijojnë pishinën dhe restorantet e ndryshëm brend akëtij hoteli super luksoz.

Vizitorët do të përjetojnë “pamje panoramike të vijës bregdetare dhe monumenteve ikonike, përfshirë Palm Jumeirah (ishull i krijuar nga njeriu)”, tha një zëdhënës i Grupit të Parë.

Dizajni fitoi tre çmime në Internationalmimet Ndërkombëtare të Pronave në Dhjetor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE