Connect with Us

FOTOT-Një rreze shprese në Australi/ Pas zjarrit bimët lulëzojnë sërish

Kuriozitete

FOTOT-Një rreze shprese në Australi/ Pas zjarrit bimët lulëzojnë sërish

Publikuar

-

Të paktën gjysmë miliardë kafshë dhe pemë të panumërta, bimë dhe gjallesa u shuan nga zjarret në Australi.

Në disa zona të djegura kohët e fundit, shenjat e jetës po kthehen, siç kapet nga fotografi vendas Murray Loëe, i cili shkoi për të hetuar sesi zjarri kishte ndikuar në pyllin pranë shtëpisë së tij në Kulnura në Bregun Qendror, në Neë South Ëales.

Duke ecur në hirin gri, dhe në vendet e rrënuara nga zjarri, ai gjeti kullosa të gjelbërta dhe gjethe me trëndafila që kishin lulëzuar nëpër pemë të djegura.

Këto fotografi janë ndarë mijëra herë në mediat sociale duke dhënë dhe mesazhin se ka një rreze shprese pas gjithë kësaj katastrofe.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE