Connect with Us

Nga Priscilla Chan e deri tek Melinda Gates/ Këto janë bashkëshortet e disa prej njerëzve më të fuqishëm në teknologji

Teknologji

Nga Priscilla Chan e deri tek Melinda Gates/ Këto janë bashkëshortet e disa prej njerëzve më të fuqishëm në teknologji

Publikuar

-

Duhet të jetë një person shumë i veçantë ai që vendos të kalojë jetën me një partner të teknologjisë së lartë të CEO.

Nga javët e gjata në punë dhe stresi intensiv, gratë e CEO me shumë siguri i kanë parë të gjitha.

Si shumica e industrive të tjera, shumë nga drejtuesit më të lartë në teknologji janë martuar. Jo të gjithë janë të martuar. Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey dhe CEO i Apple Tim Cook duket se janë beqarë , Drejtori i Përgjithshëm i Tesla Elon Musk është në një lidhje dashurie, CEO i Amazon, Jeff Bezos është divorcuar dhe thuhet se është në një lidhje dashurie.

Por drejtuesit e lartë në kompani si Google, Facebook, IBM, Alibaba dhe Microsoft janë të gjithë të martuar – disa prej tyre prej dekadash.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme të ekzekutivëve më të lartë të teknologjisë të shoqëruara nga bashkëshortet e tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Coronavirus/ Si të ndaloni keqinformimin të bëhet viral

Publikuar

-

Nga

Keqinformimi i koronavirusit po pushton internetin dhe ekspertët po i bëjnë thirrje publikut të praktikojë “higjenën e informacionit”. Cfarë mund të bëni për të ndaluar përhapjen e informacionit të keq? 1-Ndaloni dhe mendoni Ju dëshironi të ndihmoni familjen dhe miqtë dhe t’i mbani ato të informuar. Kështu që kur të merrni këshilla të freskëta – […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Ndihmojnë fëmijët të mësojnë dhe të qëndrojnë aktiv gjatë izolimit/ Këto janë aplikacionet më të mira

Publikuar

-

Nga

Bedtime Math Duke filluar nga ‘Wee Ones’ deri tek ‘Big Kids’, Bedtime Math ofron 1.600 ushtrime për tu përshtatur fëmijëve nga çerdhja deri në shkollën fillore. Aplikacioni falas ka edhe një sfidë mode ‘Sky’s the Limit’, i cili madje do të testojë të rriturit. Një studim i rishikuar ne  2015 tregoi se ky aplikacion u […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Aplikacioni koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar “duhet të respektojë të drejtat e privatësisë”

Publikuar

-

Nga

Ekspertët e shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar po nxiten të mbrojnë privatësinë e njerëzve përpara publikimit të pritshëm të një aplikacioni për të ndihmuar në trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Një letër e hapur e publikuar nga një grup i “teknologëve përgjegjës” paralajmëron se nëse thyhen rregullat e privatësisë, besimi i publikut në NHS do […]

LEXO TE PLOTE