Connect with Us

Idea gjeniale e Instagram/ Ja si mund të zbuloni se kush i ruan fotot tuaja

Teknologji

Idea gjeniale e Instagram/ Ja si mund të zbuloni se kush i ruan fotot tuaja

Publikuar

-

Dëshironi të zbuloni se sa njerëz janë duke ruajtur fotot tuaja në Instagram? Ekziston një truk se si ta zbuloni këtë gjë. Ruajtja e fotove është një mënyrë për përdoruesit e tjerë që të mbajnë fotografitë tuaja në skedar, dhe mund të zbulojnë se cilat nga kutitë tuaja janë të njohura me miqtë.

Instagram ka një veçori  që ju lejon të gjurmoni sa njerëz kanë ruajtur fotot tuaja të ndara në Instagram.

Sa herë që dikush ruan foton tuaj, ai shfaqet në dosjen e tyre derisa ta fshini imazhin, ose ta heqin atë nga skedari në të cilin e kanë ruajtur. Normalisht, Instagram nuk zbulon të dhëna për fotot e ruajtura për përdoruesit.

Por ka një truk të zgjuar që ju lejon të zbuloni se sa herë secila prej fotove tuaja është ruajtur. Gjithçka  që duhet të bëni është të zhvendosni llogarinë tuaj në Instagram në një profil biznesi.  Ju do të duhet të konvertoni faqen tuaj në Instagram në një profil biznesi.

Për ta bërë këtë, shkoni te parametrat tuaj dhe trokitni lehtë mbi “Kaloni te Profili i Biznesit”. Pastaj Instagram do t’ju bëjë që të lidheni me një faqe biznesi në Facebook. Ju gjithashtu do të duhet të zgjidhni një kategori për profilin tuaj – si “shëndeti / bukuria” ose “blog personal”.

Tjetra shtoni adresën tuaj të postës elektronike, numrin e telefonit dhe adresën personale. Ju nuk keni nevojë të plotësoni të gjitha këto fusha – vetëm një duhet të plotësohet.

Dhe kjo është: Profili juaj i Biznesit tani është aktiv dhe mund të kthehet përsëri në një faqe personale në çdo kohë.

Pastaj mund të trokitni në çdo foto dhe të zbuloni saktësisht se sa njerëz kanë ruajtur njërën prej fotove tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: