Connect with Us

Dëshironi një martesë të lumtur/ Këto janë 8 këshillat që duhet të zbatojë çdo çift

Kuriozitete

Dëshironi një martesë të lumtur/ Këto janë 8 këshillat që duhet të zbatojë çdo çift

Publikuar

-

Komunikimi është mjeti që zgjidh çdo lloj situate, sidomos kur bëhet fjalët  për martesën. Martesa nuk është diçka që thjesht duhet të ndodhë. Ju flisni për çdo me partnerin tuaj, për punën, trafikun, fëmijët por jo për atë që në të vërtetë po ndodh mes jush. Është shumë e rëndësishme që të keni një komunikim shumë të mirë me bashkëshortin apo bashkëshorten tuaj pasi vetëm në këtë mënyrë mund ta shpëtoni martesën tuaj.

Më poshtë keni 8 këshilla se çfarë duhet të bëni për të patur një martesë të lumtur.

1-Jini të ndershëm dhe tregojini hapur dëshirat tuaja.

2-Krijoni një siguri tek partneri.

3-Eleminoni diferencat tuaja.

4-Dëgjoni me vëmendje.

5-Bëji hapur të gjitha pyetjet që të vijnë në mendje.

6-Gjithçka ka të bëjë me kohën.

7-Mos prisni të jeni një lexues mendjesh.

8-Jini bashkëshortja apo bashkëshorti që doni të jeni.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhmte./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: