Connect with Us

FOTOT-Tendencat e fundit të modës/ Ja 11 veshjet që nuk duhet t’i vishni më këtë sezon

Fashion

FOTOT-Tendencat e fundit të modës/ Ja 11 veshjet që nuk duhet t’i vishni më këtë sezon

Publikuar

-

Tendencat e vitit aktual dhe sezonit të ardhshëm përcaktohen nga stilistët kryesorë dhe shtëpitë e mëdha të modës. Ata janë ata që ndikojnë në atë që do të jetë e njohur dhe përcaktojnë vektorin e tendencave.

Shfaqjet e modës zbulojnë 6 muaj para sezonit trendet më të fundit dhe nëse i kushtoni vëmendje koleksioneve nga lojtarët e mëdhenj në industrinë e modës si Celine, Prada, Louis Vuitton dhe Balenciaga, nuk ka asnjë shans që të blini rroba që nuk do të jenë nesër në modë.

Ju mund të vishni pothuajse gjithçka që dëshironi dhe në vend që t’i përmbaheni tendencave të nivelit të lartë, mund të përpiqeni të gjeni stilin tuaj. Bright Side ka kontrolluar koleksionet më të reja të stilistëve nga koleksionet pranverë-verë të vitit 2020 dhe ka ardhur në disa përfundime se cilat tendenca do të mbesin në vitin 2019.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi më i ri i aksesorëve/ Rikthimi i perlave

Publikuar

-

Nga

Jemi në mes të rikthimit të epokës së perlave. Tashmë varëset e dhuruara nga gjyshet nuk duhet të qëndrojnë në sëndukun tuaj. Vetë thjeshtësia dhe bukuria që mbajnë nuk do t’iu duhet që të lodheni t’i kombinoni me shumë gjëra. Ka ardhur koha që t’i fshini nga pluhurat dhe të shkëlqeni me to. Për më […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Të forta dhe femërore në të njëjtën kohë/ Tendencat e fundit të modës nga Prada

Publikuar

-

Nga

Miuccia Prada ka publikuar koleksionin e saj më të ri të veshjeve dhe si gjithnjë ka një tematikë shumë të fortë. “Ne mund të jemi të forta dhe femërore në të njëjtën kohë”, është tema kryesore e saj për koleksionin e ri. Veshje që tregojnë karakter të fortë si dhe feminilitet. Ngjyrat e tokës dhe […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ngjyrat dhe stilimet më të fundit/ Kjo është gjithçka që ju duhet në gardërobën tuaj

Publikuar

-

Nga

Jemi në mes të Muajit të Modës, kur të gjithë projektuesit tregojnë koleksionet e tyre të ardhshme në New York, London, Paris, Milano, Kopenhagë, dhe më gjerë. Tendencat më të reja të modës, ngjyrat, stilimet është gjithçka që ju duhet për sezonin e ardhshëm. Është shumë e rëndësishme që të marrim gjithnjë atë që na […]

LEXO TE PLOTE