Connect with Us

Miriam Cani bëhet nënë për herë të dytë/ Zbulohet emri i veçantë që kanë zgjedhur për djalin

Showbizz

Miriam Cani bëhet nënë për herë të dytë/ Zbulohet emri i veçantë që kanë zgjedhur për djalin

Publikuar

-

Këngëtarja e njohur Miriam Cani dhe këngëtari Alban Skënderaj janë prindër për herë të dytë.

Miriam ka sjellë në jetë djalin dhe këtë lajm e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi shumë të veçantë në rrjetet sociale duke zbuluar edhe emrin që kanë vendosur për vogëlushin e tyre.

Miriam dhe Albani kanë zgjedhur emrin Duam për djalin e tyre që duket se i ka frymëzuar edhe për këngën e suksesshme të tyre të sezonit veror të kaluar “Duamë”.

“Mirë se erdhe në jetë Duam.

Ne do të duam deri sa frymë më të mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmonë më shumë se dje e më pak se nesër. Ndoshta nuk të falim dot një kurorë por ti do jesh përjetësisht Princi jonë Duam. Do bëjmë gjithçka që është në dorën tonë që ti të rritesh me shëndet, që ti të rritesh me dinjitet. Të përqafosh të mirën dhe të luftosh padrejtësitë. Të jesh tolerant, i duruar por i guximshëm dhe i vendosur kur duhet. Të dish nga ke ardhur dhe ku do të shkosh. Të jesh vetvetja dhe gjithmonë krenar për veten. Të duash e të të duan.

Është detyrim moral ndaj jush që na keni dhuruar dashuri e keni qenë pjesë e gëzimeve dhe hidhërimeve tona të ndajmë arsyen pse zgjodhëm këtë emër edhe pse mund ta imagjinoni.

Duam (përvec se një fjalë e ëmbël, e pastër dhe kuptimplot shqipe) vjen nga emri i këngës me të cilën ne kurorëzuam martesën tonë para pak muajsh, dite e cila përkon me momentin e paharrueshëm kur zbuluam qe Duam-i kishte nisur rrugën e tij për të ardhur në jetë. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kënduar çdo ditë atë këngë ndaj e kemi ndjerë gjithmonë shumë edhe si këngën e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tanë si prindër janë aty në mes si një shtyllë ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund të mbështeten gjithmonë. Mirë se vjen në familje biri jonë. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻Të DUAM. ❤️❤️❤️❤️”, shkruan Miriam në postimin e saj në Instagram ku dhe e ka shoqëruar me foton e djalit të porsalindur.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTOT-Kylie Jenner imiton mamanë e saj/ Shfaqet tunduese në fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner është një nga personazhet publikë më të komentuar dhe të ndjekur në rrjetet sociale. Kylie publikon shumë herë foto provokative për 158 milionë ndjekësit e saj dhe kështu ka bërë dhe herën e fundit. Por ndryshe nga herët e tjera, Kylie ka treguar ngjashmërinë e madhe që […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Alketa Vejsiu në Sanremo krahas partneres seksi të Cristiano Ronaldos/ Moderatorja zbulon detajet

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të ishte prezantuese në një festival të madh të rëndësishëm siç është Sanremo. Gjatë një interviste për “Bluetooth”, Alketa ka rrëfyer momentin kur mori lajmin dhe deri te detajet e prezantimit në festival. Vejsiu ka zbuluar se do të prezantojë krah partneres seksi të […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas publikimit të videos intime, shpërthen Arbenita Ismajli: Është e tepërt, çmenduri

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme një video intime e modeles shqiptare Arbenita Ismajli ku shfaqej duke u puthur me ish të dashurin e saj bëri bujë të madhe në mediat rozë. Djali në video reagoi me anë të një postimi në Instagram duke thënë se i është hakuar snap chat dhe se njerëzit që e kanë bërë […]

LEXO TE PLOTE