Connect with Us

Lule të vetmuara/ Vajzat e jetimores shkojnë në kolegjin e të pasurve

Life Style

Lule të vetmuara/ Vajzat e jetimores shkojnë në kolegjin e të pasurve

Publikuar

-

Policia vendos t’i çojë vajzat e jetimores për kontroll për të mësuar nëse kanë kryer marrëdhënie. Serkan i tregon nënës dhe avokatit të vërtetën që Gynej shpifi për vajzat e jetimores. Të nesërmen vajzat e jetimores dërgohen për kontroll në spital dhe paparacët i fotografojnë. Feride bën të pamundurën që vajzat mos të kontrollohen.

Doktoresha thërret të parën Ejlylin por ajo nuk pranon dhe i lutet duke qarë. Songyl për të shpëtuar Ejlylin vendos ta bëjë e para kontrollin. Nazan takohet me drejtoreshën e jetimores dhe i kërkon që vajzat ta tërheqin denoncimin. Ejlyl, Kader dhe Meral shpëtojnë nga kontrolli mjekësor. Songyl mbetet e tronditur pasi ishte e vetmja që e bëri kontrollin. Drejtoresha e jetimores qorton vajzat dhe u thotë të tërheqin denoncimin.

Vajzat kuptojnë se nuk kanë shpresë të fitojnë përballë djemve dhe vendosin ta tërheqin denoncimin. Ejlyl falenderon Songylin për veprimin që bëri në spital. I fejuari i kërkon një mundësi të dytë Ferides por ajo nuk pranon. Toprak mbron Feriden dhe përzë të fejuarin e saj. Vajzat e jetimores dalin në gazetë dhe të gjithë flasin për to.

Nëna e Ejlylit shqetësohet kur sheh lajmin në gazetë. Vajzat e jetimores mbeten pa shkollë pasi askush nuk i pranon. Feride kërcënon drejtoreshën e kolegjit të marrë vajzat e jetimores në kolegj. Ejlyl, Songyl, Meral dhe Kader nisin shkollë në kolegjin e të pasurve por nxënësit tallen me to.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE