Connect with Us

“Shekulli indian”/ 1 miliardë dollarë për dixhitalizimin e bizneseve në Indi

Teknologji

“Shekulli indian”/ 1 miliardë dollarë për dixhitalizimin e bizneseve në Indi

Publikuar

-

Drejtori i Përgjithshëm i Amazon, Jeff Bezos njoftoi se gjigandi me pakicë do të investojë 1 miliard dollarë drejt “dixhitalizimit të bizneseve të vogla dhe të mesme” në Indi.

Bezos tha gjatë njoftimit të Mërkurën se aleanca më e rëndësishme e këtij shekulli do të jetë midis Indisë dhe Shteteve të Bashkuara.

Ardhja e tij në Indi u prit nga protestuesit që pretendojnë se Amazon po largon shitësit me pakicë nga biznesi duke i nënvlerësuar ato në çmim.

Shefi ekzekutiv i Amazonës, Jeff Bezos, aktualisht është në një udhëtim në Indi dhe thotë se ai po bën beteja të mëdha në vend, madje ndërsa mijëra protestues vendas tundin pankarta duke thënë: “Jeff Bezos kthehu!”

Mijëra pronarë të afarizmave të vegjël në 300 qytete rreth Indisë kanë protestuar në Bezos që nga ardhja e tij në vend, duke thënë se Amazon ka përdorur madhësinë e saj të madhe për të zvogëluar bizneset e vogla në çmim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: