Connect with Us

5 sekretet e lumturisë në çift/ Këto janë gjërat që duhet të dini që marrëdhënia juaj të funksionojë

Life Style

5 sekretet e lumturisë në çift/ Këto janë gjërat që duhet të dini që marrëdhënia juaj të funksionojë

Publikuar

-

Zhvilloni një pamje realiste ndaj përkushtimit tuaj në marrëdhënie.

Të pranoni infatuksionin e romancës që përjetuat së fundi. Të shpresoni që një marrëdhënie e re, më e thellë dhe e pasur do ta zëvendësojë atë. Një marrëdhënie afatgjatë ka ulje dhe ngritje, dhe të presësh që do të jetë gjithçka me diell dhe trëndafilat gjatë gjithë kohës është joreale.

Bashkëpunoni në marrëdhënien tuaj.

Një kopsht i papjekur zhvillon barërat e këqija që në fund të fundit mund të vrasin edhe bimët më të dashura. Dhe kështu është me marrëdhëniet. Shtë e rëndësishme që të adresohen problemet dhe keqkuptimet menjëherë. Disa njerëz besojnë se marrëdhëniet e mira thjesht ndodhin natyrshëm. E vërteta është se një marrëdhënie e mirë, si çdo gjë që dëshironi të keni sukses në jetë, duhet të punohet dhe të priret rregullisht.

Kaloni kohës së bashku.

Nuk ka asnjë zëvendësim për kohën e përbashkët. Koha e kaluar së bashku duhet të jetë një aktivitet i përbashkët, jo vetëm shikimi i televizionit apo të gatuarit një vakt.

Krijoni një dhomë për gjërat speciale.

Të shkosh në kundërshtim konvencional me mençurinë dhe të shpenzoni kohë larg njëri-tjetrit është gjithashtu një komponent shumë i rëndësishëm për të patur një marrëdhënie të lumtur. Është e shëndetshme të ndani interesat dhe aktivitetet dhe të riktheheni në marrëdhënien tuaj të rifreksuar dhe gati për të ndarë eksperiencat tuaja. Të ndjeni mungesën e partnerit tuaj do t’iu kujtojë ju se sat ë rëndësishmë janë ata në jetën tuaj.

Shfrytëzoni sa më shumë dallimet midis jush.

Ndalo dhe mendo. Çfarë të tërheq më shumë tek partnerit yt që prej fillimit të lidhjes suaj? Mund t’iu garantojmë se kjo është ajo që iu çmend më shumë tek ai. Rihidhini një shikim këtyre dallimeve. Mundohuni të fokusoheni tek veçoritë e tyre pozitive dhe mundohuni të identifikoni ato veçori që iu bëjnë ju kaq të ndryshëm nga njëri-tjetri.

Mos prisni që partneri juaj të ndryshojë,por në të njëjtën kohë jepni më shumë se ç’pret prej jush.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE