Connect with Us

E thonë psikologët/ 8 mitet për një martesë të lumtur që nuk duhet t’i injoroni

Life Style

E thonë psikologët/ 8 mitet për një martesë të lumtur që nuk duhet t’i injoroni

Publikuar

-

Shoqërisë sonë i është dashur të krijojë rregulla për mënyrën se si të kemi një martesë të lumtur.

Disa psikologë tregojnë se në kemi krijuar kaq shumë mite të cilat realisht kanë ndikuar në balancimin e marrëdhënieve.

Në këtë artikull ju do të mësoni disa prek këtyre miteve dhe me shumë mundësi do të keni një panoramë të re të jetës tuaj familjare.

Ja 8 prej këshillave që japin psikologët për një martesë më të lumtur.

1-Bashkëshorti apo bashkëshortja juaj duhet të jetë shoku apo shoqja juaj më emirë dhe kjo duhet të shërbejë sio një marrëveshje mes të dyve.

2-Të të duhet të punoni shumë për në marrëdhëbnie atëherë tregon se je me personin e gabuar.

3-Martesa është qëllimi i jetës tuaj.

4-Çiftet e lumtura nuk bien kurrë dakord por gjithnjë bëjnë kompromise.

5-Të qënit i këndshëm dhe fleksibël bën që të keni një martesë shumë të lumtur.

6-Çiftet e lumtura bëjnë gjithçka bashkë dhe përmbushin nevojat e njëri-tjetrit.

7-Stresi është shumë i keq për një marrëdhënie.

8-Monogamia humbet pasionin./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE