Connect with Us

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Kuriozitete

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Publikuar

-

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë.

Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe keqardhjen, por nuk do të thotë që kjo nuk është e vërtetë.

Gaforret janë jashtëzakonisht elastikë dhe të aftë të merren me çdo lloj situate sepse në një farë mënyre ata janë krijesat më të vështira të zodiakut. Forca e vërtetë e Gaforres është në vendosmërinë dhe mosgatishmërinë për tu larguar kur duan diçka.

2- Gaforret janë shumë të pasigurt dhe të turpshëm kur bëhet fjalë për të bërë udhëheqësin e fortë.

Këmbëngulja e një Gaforeje është ajo që i bën të fuqishëm kur bëhet fjalë për karrierën e tyre.

Ata gjithashtu janë inteligjentë, të ndjeshëm dhe shumë intuitivë. Këto janë arsyet pse ata kanë mundësi të mëdha për të arritur çdo sukses që synojnë në karrierën e tyre.

Ata kanë tendencën të jenë investitorë dhe partnerë të mirë biznesi kështy që dihet se tëheqin suksesin.

3-Gaforret janë shtëpiakë që thuhet se janë të padëshirueshëm në ambiente shoqërore.

Është e vërtetë që Gaforret e adhurojnë të qëndruarit në shtëpi dhe të kryejnë aktivitete shtëpiake por kjo nuk do të thotë që nuk kanë lidhje me ambientet shoqërore. Kur bëhet fjalë për shoqërinë Gaforret janë të parat që krijojnë kontakte të shumta me njerëzit por gjithashtu janë ekstremisht të ndjeshëm kur nuk aprovohen.

4- Njerëzit që i përkasin shenjës së Gaforres janë të ngjitur dhe shumë protektivë.

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë shumë romantik dhe të kujdesshëm, me një shpirt mjaft emocionues dhe të thellë. Kur një Gaforre bie në dashuri, bien kokë e këmbë. Gaforret janë të gatshme t’i nënshtrohen dashurisë me të gjitha forcat dhe ndjenjat, ndaj dhe kjo gjë shpesh herë interpretohet gabimisht, duke i quajtur ata të ngjitur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE