Connect with Us

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Kuriozitete

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Publikuar

-

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë.

Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe keqardhjen, por nuk do të thotë që kjo nuk është e vërtetë.

Gaforret janë jashtëzakonisht elastikë dhe të aftë të merren me çdo lloj situate sepse në një farë mënyre ata janë krijesat më të vështira të zodiakut. Forca e vërtetë e Gaforres është në vendosmërinë dhe mosgatishmërinë për tu larguar kur duan diçka.

2- Gaforret janë shumë të pasigurt dhe të turpshëm kur bëhet fjalë për të bërë udhëheqësin e fortë.

Këmbëngulja e një Gaforeje është ajo që i bën të fuqishëm kur bëhet fjalë për karrierën e tyre.

Ata gjithashtu janë inteligjentë, të ndjeshëm dhe shumë intuitivë. Këto janë arsyet pse ata kanë mundësi të mëdha për të arritur çdo sukses që synojnë në karrierën e tyre.

Ata kanë tendencën të jenë investitorë dhe partnerë të mirë biznesi kështy që dihet se tëheqin suksesin.

3-Gaforret janë shtëpiakë që thuhet se janë të padëshirueshëm në ambiente shoqërore.

Është e vërtetë që Gaforret e adhurojnë të qëndruarit në shtëpi dhe të kryejnë aktivitete shtëpiake por kjo nuk do të thotë që nuk kanë lidhje me ambientet shoqërore. Kur bëhet fjalë për shoqërinë Gaforret janë të parat që krijojnë kontakte të shumta me njerëzit por gjithashtu janë ekstremisht të ndjeshëm kur nuk aprovohen.

4- Njerëzit që i përkasin shenjës së Gaforres janë të ngjitur dhe shumë protektivë.

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë shumë romantik dhe të kujdesshëm, me një shpirt mjaft emocionues dhe të thellë. Kur një Gaforre bie në dashuri, bien kokë e këmbë. Gaforret janë të gatshme t’i nënshtrohen dashurisë me të gjitha forcat dhe ndjenjat, ndaj dhe kjo gjë shpesh herë interpretohet gabimisht, duke i quajtur ata të ngjitur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta forconi imunitetin tuaj gjatë pandemisë globale/ 4 këshillat që duhet të ndiqni patjetër

Publikuar

-

Nga

Ndërsa situata e koronavirusit intensifikohet, ju pyesni veten: Si mund ta mbaj veten të shëndetshëm gjatë kësaj periudhe izolimi? Përgjigja qëndron në ndjekjen e udhëzimeve të fundit për distancimin shoqëror, larjen e duhur të duarve dhe direktivat lokale për qëndrim në shtëpi Por ka edhe mënyra për të forcuar sistemin tuaj imunitar. Dieta është një […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Gjithnjë me “këmbë në tokë”/ 3 shenjat e horoskopit që kanë besim tek vetja

Publikuar

-

Nga

Gaforrja Gaforret muk pretendojnë të bëhen dikush që nuk janë dhe qëndrojnë gjithnjë të vërtetë me vetveten. Ata i mbështesin të tjerët dhe janë origjinalë në shprehjen e dëshirave për të patur sukses. Peshqit Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë me këmbë në tokë pasi e dinë vlerën e jetës dhe gjithçka që mund […]

LEXO TE PLOTE