Connect with Us

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni.

Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në mënyrë që të qëndroni më larg turpërimit apo situatave të pakëndshme.

Bright side ka listuar gjërat që ju nuk duhet të bëni kur udhëtoni në një shtet tjetër.

Bakshish në Japoni

Nuk është e nevojshme të lini bakshish në Japoni pasi edhe në faturë e keni të shkruajtur që kamarierët janë paguar për këtë gjë dhe nuk është e nevojshme të lini bakshish.

Ndarja e faturave në Francë

Konsiderohet si jo e sofistikuar kur bëhet fjalë për ndarjen e faturës në Francë. Kjo për shkak se ata nuk duan të flasin fare për para. Sidoqoftë, nëse keni një grup më të madh, me siguri mund të vendosni të ndani faturën mes të gjithëve.

Të përshëndetësh me dorë në Greqi

Të përshëndetësh me dorë në Greqi është një ofendim për ta është njësoj sikur t’iu thuash që janë të refezuar.

Prekja e një personi të gjinisë së kundërt në Indi.

Fotografimi pa pëlqim në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Të prishësh radhën në Australi.

Të ecësh në korsinë e biçikletave  Hollandë.

Dhënia e gjestit OK në Turqi.

Ushqimi i zogjve në Singapor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE